Oysho z nową linią Join Life! - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Oysho z nową linią Join Life!

Oysho z nową linią Join Life!

Hiszpańska marka Oysho, należaca do wielkiego imperium Amancio Ortegi – Inditexu robi krok w kierunku nurtu eco friendly i wypuszcza linię Join Life!

Kolekcja prezentuje się znakomicie a fakt, że stworzona jest w sposób jak najbardziej sustainable i eco friendly jeszcze bardziej sprawia, że chcemy ją mieć! Dostępne są liczne kostiumy kąpielowe, zwiewne koszulki, tuniki i piżamki, bielizna, odzież sportowa a także elementy z linii maternity.   

Join Life to odzież „produkowana przy użyciu optymalnych procesów i surowców pozyskiwanych w najbardziej zrównoważony sposób”. Celem marki jest zminimalizowanie wpływu wszystkich procesów na środowisko a także społeczeństwo. W swoim manifeście marka podkreśla, że stawia na przyszłość, w której priorytetem będzie szacunek do naszej planety. 

Opakowania 

Już w większości krajów do wysyłek internetowych używane są opakowania z przetworzonych materiałów takich jak papier czy tworzywa sztuczne z recyklingu. 

Instagram.com/ Oysho

Materiały 

Marka Oysho do kolekcji Join Life wybiera najbardziej zrównoważone surowce, zmniejszając wpływ na środowisko oraz chroniąc różnorodność biologiczną. Materiały jakie królują to bawełna organiczna, tkaniny z recyklingu oraz poliester i poliamid również z recyklingu.

Instagram.com/ Oysho

 Recycling

Oysho wychodzi naprzeciw również recyclingowi, zapewniając w sklepach kontenery, do których można wrzucać odzież używaną, która następnie trafia do Caritasu i podlega klasyfikacji w celu dalszego spożytkowania. Jak na razie kontenery dostępne są tylko w niektórych sklepach Hiszpanii, lecz jesteśmy pewni, że lada moment trafią także do Polski. 

Autorka: Magdalena Flaga