Demakijaż krok po kroku. Najlepsze kosmetyki - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Demakijaż krok po kroku. Najlepsze kosmetyki

Demakijaż krok po kroku. Najlepsze kosmetyki

Demakijaż to czynność, która nigdy nie powinna zostać pominięta. Skóra twarzy przez cały dzień zbiera różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak pot, kurz, spaliny oraz zanieczyszczenia. Codzienny demakijaż jest zatem niezbędny, aby skóra jak najdłużej pozostała w dobrej kondycji.

Jak wygląda poprawnie przeprowadzony demakijaż i jakie produkty sprawdzą się do tego celu najlepiej, przeczytacie w naszym krótkim przewodniku.  

Demakijaż oczu 

Do tego celu można wybrać płyn zwykły lub dwufazowy, który sprawnie poradzi sobie z wodopornymi kosmetykami. Pamiętajmy, że skóra na powiekach jest bardzo cienka, więc nie trzyjmy oczu.  Zmywając makijaż z oczu przytrzymajmy wacik parę sekund, po czym przesuńmy wacik od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. 

1. Ziaja 6,33 zł 2.Miya Cosmetics 34,99 zł 3.Lancome 124,00 zł

 

Demakijaż twarzy

Do oczyszczenia twarzy najlepiej wybrać mleczko, żel lub piankę. Mleczko nakładaj wacikiem. Natomiast, w przypadku, gdy używasz żelu bądź pianki pamiętaj o zwilżeniu skóry wodą przed aplikacją produktu.

1.Neutrogena 25,90 zł 2.Tołpa 9,99 zł  3. SVR 36,63 zł

 

Na koniec użyj toniku

Jako ostatni krok w demakijażu zastosuj tonik. Produkt ten poprawia pH skóry (5,5) – właściwy odczyn to lepsza ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

 

1.La Roche Posay 39,00 zł 2. Evree 9,99 zł 3. Sylveco 18,99 zł