Marrakesz – najbardziej instagramowe riady - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Marrakesz – najbardziej instagramowe riady

Marrakesz – najbardziej instagramowe riady

Szukając noclegu w Marrakeszu natkniecie się na setki hoteli, hosteli, riadów, bo jest ich naprawdę dużo. My też rozpoczynając poszukiwania idealnego miejsca wypadowego do marokańskich wojaży, znaleźliśmy na tyle zachwycających propozycji, że postanowiłyśmy podzielić się z Wami (naszym zdaniem) najlepszymi perełkami. 

Riad Adika

Urzekł nas swoim dużym dziedzińcem i pięknym wystrojem oraz basenem. Na dachu riadu znajduje się przestronny taras widokowy z leżakami. Riad Adika zlokalizowany jest nieopodal placu Dżamaa al-Fina i licznych targów w medynie. Hotel zajmuje się organizacją pieszych wycieczek, konnych przejażdżek i wycieczek na pustynię. Obsługa w hotelu jest przemiła, pomocna i zawsze chętna do udzielania niezbędnych wskazówek. Dodatkowo codziennie rano serwują na tarasie widokowym przepyszne zestawy śniadaniowe.

Riad Yasmine

Gabriel i Alice, pochodzący z południowej Francji, przenieśli się do Marrakeszu w listopadzie 2015 r. I przejęli kierownictwo Le Riad Yasmine (otwarty w 2002 r.). Od tego czasu dokonali renowacji i dekoracji, aby przekształcić Riad w zielony raj, miejską dżunglę w samym sercu Medyny w Marrakeszu. Riad Yasmine urzekł nas cudowną roślinnością, pięknymi meblami oraz basenem.

Riad Matham

Riad Matham jest idealnie usytuowany w sercu historycznego i kulturalnego centrum Kaat Ben Nahid w medynie. Budynek otoczony jest rozległym patio ogrodowym, rozświetlonym palmami, drzewami oliwnymi, bugenwillami i słodkimi zapachami drzew pomarańczowych i jaśminu. Riad zachwycił nas swoim klasycznyi marokańskim wnętrzem. 

Autorka: Julia Karcz