Modowe podcasty, których warto posłuchać - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Modowe podcasty, których warto posłuchać

Modowe podcasty, których warto posłuchać

Książki, albumy, magazyny o modzie – czytamy je z zapartym tchem i uwielbiamy, za to że pozwalają nam choć na chwilę zajrzeć do świata, który tak nas fascynuje. Jednak forma papierowa wymaga pełnego zaangażowania i niczym nie zakłóconego czasu. Z pomocą dla tych z nas, które chcą poznać funkcjonowanie branży modowej (jednak mają zbyt napięty grafik), przychodzą zyskujące coraz większą popularność podcasty – łatwe do znalezienia na iTunes i w zakładce „podcasts” dla użytkowniczek iPhone’ów lub w przeglądarce dla telefonów z innym oprogramowaniem. Można ich słuchać w drodze do pracy, w biurze czy nawet wykonując codzienne czynności, co sprawia że śledzenie nowinek nigdy nie było łatwiejsze. W ostanim czasie, nagrywaniem tematycznych podcastów zainteresowali się również specjaliści z branży fashion, tym samym dając nam wgląd za modowe kulisy, które wbrew temu co widzimy w social mediach nie są tak „instagrammable”. Poniżej przedstawiamy ranking 3 najlepszych, dzięki którym poznacie całą prawdę o biznesie mody.

„Fashion no filter”

Blogerki i modowe dziennikarki Camille Charrière (znana ze swojego bloga „Camille over the rainbow” oraz jako instagramowa „it girl”) i Monica Ainley (dziennikarka z wykształcenia, również autorka modowego konta na instagramie), dają nam w swoim podcastcie wyjątkową możliwość wglądu za kulisy, tego jak operuje rynek mody. W programie, autorki wraz ze swoimi gośćmi ujawnią nam m.in. jak działa instagramowy algorytm czy też jakie są sekrety gwiazd street style’u.

„The Realization Podcast”

Stworzony przez Idalię Salsamendi – stratega biznesowego największych influncerów i domów mody, pokazuje zaplecze świata mody w rozmowach z osobami  mającymi największy wpływ na to jak on wygląda. Poruszając najgorętsze tematy i najbardziej nurtujące wątki, odkrywa całą prawdę o tym jak wyglądają światowe weekendy mody, czy współpraca topowych blogerek z markami luksusowymi.

„The Business of Fashion Podcast”

Podcast nagrywany przez dziennikarzy jednego z najlepszych portali branżowych, łączącego świat biznesu ze światem mody. Dzięki niemu możemy zajrzeć do wnętrza domów mody, codziennej pracy projektantów, kreatorów oraz influencerów. Program nie tylko przybliża nam ich niezwykłe życie, ale również pokazuje, że rzeczywistość w branży fashion nigdy nie jest taka jaką ją sobie wyobrażamy.

Autorka: Paulina Szefler