Francuski szyk we wnętrzu - issue27.pl
 • TRENDY  • Francuski szyk we wnętrzu

Francuski szyk we wnętrzu

Szał na francuski styl trwa nieprzerwanie od wielu lat. Zauważamy paryskie przywiązanie do klasyków oraz ubrań wykonanych z materiałów o wysokiej jakości. Uwielbiamy zaglądać do ich kosmetyczek i skakać z radości, kiedy okazuje się, że większość kosmetyków, które tam znajdziemy to produkty z apteki, najprawdopodniej znane już naszym mamom. Francuski sposób życia to porywający luz i elegancja. Zróbmy więc krok do przodu i sprawdźmy, jak żyją i aranżują wnętrza najbardziej stylowi ludzie na świecie?

1.SZACUNEK DLA HISTORII

Większość budynków w Paryżu, to pochodzące z 17, 18, 19tego wieku kamienice mające swój klimat oraz przeszłość. Aranżując wnętrze powinniśmy wziąć pod uwagę atmosferę miejsca oraz jego historię. Dobrze urządzona przestrzeń to połączenie charakteru miejsca i elegancji z funkcjonalnością. 

2.EKLEKTYCZNE PODEJŚCIE

Jeśli chodzi o dobór elementów dekoracyjnych, to należy podejść do tego z pewną dozą luzu, nic nie może być zbyt “zaaranżowane”. To znaczy, że trzeba wypracować sobie umiejętność łączenia nieoczywistych elementów np. kierując się zasadą: stare+nowe. 

3.POSZUKAJ WSKAZÓWEK W MODZIE

Francuskie wnętrza, podobanie jak styl ubierania się nie mają pierwiastka perfekcyjności, zawsze znajdzie się element, który z pozoru nie pasuje, a jednak! Mieszkańcy kraju z nad Sekwany są eleganccy, ale nie wystrojeni. Tą zasadę należy zapamiętać i przełożyć na pomieszczenie. Sztuka, rodzinne pamiątki i rośliny to klucz do sukcesu.