Filmy, które powinna obejrzeć każda miłośniczka pięknych wnętrz - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Filmy, które powinna obejrzeć każda miłośniczka pięknych wnętrz

Filmy, które powinna obejrzeć każda miłośniczka pięknych wnętrz

 

Gdzie szukać wnętrzarskich inspiracji?Odpowiedź jest banalnie prosta – w filmach. Jeśli chodzi o pomysły na aranżację przestrzeni, to nie ma lepszego źródła niż wyobraźnia twórców filmów uwielbianych na całym świecie. Przestawiamy kilka tytułów,  w których piękne wnętrza stanowią wspaniałą scenerię.

1.Utalentowany pan Ripley

Ujęcia zarówno na zewnątrz jak i wnętrza robią niesamowite wrażenie w pięknej adaptacji tego thrillera psychologicznego Anthony’ego Minghelli. Film nakręcony na włoskiej wyspie Ischia, w domu postaci granej przez Jude’a Law, czyli Dickiego Greenleafa, jest przedmiotem instagramowych marzeń. 

2.Genialny klan

Kolejna bardzo interesująca produkcja Wesa Andersona, a wszystko to dzięki projektowi genialnie dziwacznego domu rodziny Tenenbaumów. Główne atrakcje? Budka telefoniczna wewnątrz budynku, sofy z frędzlami, sala balowa z portretami, wanna z rolowaną, zieloną zasłoną oraz tapeta z nadrukiem zebry.

3.Maria Antonina

Radośnie ekstrawaganckie wnętrza w produkcji Sofii Coppoli z połowy lat dziewięćdziesiątych oddają istotę reputacji francuskiej królowej pod każdym względem. Historyczny, ekstremalny i niebiański szyk to nieodłączny element tej niesamowitej historii. 

4. Jestem miłością

Większa część tego dzieła została nakręcona w rezydencji Milanese Villa Necchi Campiglio. Ta pochodząca z lat trzydziestych willa, zaprojektowana przez architekta Piero Portaluppiego, zawsze będzie to ucztą dla oczu. Orzechowe schody oraz marmurowa łazienka to tylko dwa z wielu powodów, dla których warto zapamiętać jej wnętrza.

 

5.Przeminęło z wiatrem

Pojemne pokoje plantacji Dwunastu Dębów dobrze służyły pannie Scarlett w jej obszernych sukniach. Okazałe klatki schodowe ozdobione złoconymi ramami; hale wejściowe z parkietem i rzeźbionymi kolumnami oraz ciemne mahoniowe łóżka z baldachimem w połączeniu z bogatymi tkaninami w paletach w kolorze złotym, musztardowym, karmazynowym i granatowym uczyniły z tego domu inspirację wewnętrzną.

6.Do diabła z miłością

Nowojorskie mieszkania Catcher Block i Barbary Novak to esencja modernistycznego stylu Manhattanu. U niego mogliśmy podziwiać brązowe, okraszone nutami granatu ściany, wyłożone kafelkami oraz niezbyt umeblowane mieszkanie. Natomiast u niej, pierwsze skrzypce grał gorący róż i blady róż z poduszkami tutti frutti oraz perłowymi żyrandolami w kształcie łezek.

7.Coco Chanel

Wnętrze paryskiego mieszkania Coco Chanel zostało pięknie przedstawione na potrzeby biografii projektantki. Wystawny styl, bogaty w francuski charakter ze starego świata, zawiera wiele pomysłów, które można wykorzystać projektując luksusową bibliotekę lub gabinet. 

8.Śniadanie u Tiffanego

Mieszkanie Holly Golightly w Nowym Jorku było niewielkie, ale z pewnością wyróżniało się stylem. Dla tych, którzy szukają inspiracji, jak sprawić, by przestrzeń była funkcjonalna oraz elegancka film będzie świetną wskazówką. Warto zwrócić uwagę na sprytne wykorzystanie przestrzeni kuchennej przez Golightly.

9. Pokuta 

Wielkoekranowa adaptacja uznanej powieści Iana McEwana emanowała kwintesencją brytyjskiego uroku. Kunsztowne żyrandole i kwiatowe wzory występowały często w okazałym domu rodziny Tallis i oferowały odpowiednią ilość perkalu. W międzyczasie zamaszyste zasłony i bogato haftowana tapicerka były lekcjami kreowania luksusu w oldskulowym stylu.

10. Samotny mężczyzna 

Szklany dom George’a Falconera, jak i każde inne wnętrze nakręcone podczas filmowej wycieczki Toma Forda z drugiej połowy dwudziestego wieku, ma nieodparty urok retro. Nakręcony w modernistycznej rezydencji zaprojektowanej przez Johna Lautnera w Kalifornii, jest lekcją czystej prostoty oraz niewymuszonej elegancji. 

 

___________

Odwiedź nas profil na Instagramie @issue27.pl