Najlepsze polskie marki kosmetyczne - issue27.pl
 • URODA  • BEAUTY NEWS  • Najlepsze polskie marki kosmetyczne

Najlepsze polskie marki kosmetyczne

Od paru lat jesteśmy zauroczone koreańską pielegnacją i nieskazitelną cerą kobiet, które wykonując dziesięciostopniową rutynę ją osiągnęły. Jednak pochłoniętę panującą modą i nurtem koreańskiej urody, zapominamy często o rodzimych markach kosmetycznych, które bazując na naturalnych składnikach, gwarantują nam produkty lokalne o zbawiennym działaniu dla naszej cery.Co najważniejsze, większość tych marek ekspandowała na rynki zagraniczne i świetnie sobie na nich radzi, niejednokrotnie otwierając swoje sklepy w największych miastach świata np. Nowym Jorku. Poniżej przedstawiamy wam rodzime brandy, które pokazują że Polskie nie znaczy gorsze, a korean skin równie dobrze może przybrać wymiar polish skin.

Yope

Założycielami marki są Karolina i Paweł. Prywatnie małżeństwo i rodzice dwójki dzieci.Pomysł na YOPE jak sami mówią, zrodził się z potrzeby – szukali dla swojej rodziny produktów naturalnych, jakościowych i w przystępnej cenie. Na rynku nie było ani takich kosmetyków ani środków czystości. Chcieli stworzyć użytkową markę, z którą sami czuliby się dobrze. Teraz wspólnie pracują nad rozwojem YOPE.Marka proponuje zarówno płyny do kąpieli, balsamy jak i naturalne środki czystości, a ich produkty można nabyć nawet w Nowym Yorku.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BxfhS7SCGw0/ “]

Fridge.yde

Tę markę pokochały wszystkie ekofanki (i nie tylko)! W laboratorium Fridge znajdziecie kosmetyki, które należy przechowywać w lodówce (jak sugeruje nazwa). Dlaczego? Ich składy są w 100% naturalne, a zawarte w nich składniki tracą ważność po upływie kilku miesięcy. Dzięki temu można mieć pewność, że kosmetyki są naturalne i nie wpływają negatywnie na środowisko. Naszym hitem jest także… szczotka do masażu na sucho i mokro!

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/Bsd3FR-lgQk/”]

Annabelle Minerals

Marka Annabelle Minerals zrodziła się z marzeń i chęci do czerpania z natury tego, co najlepsze. Misją Annabelle Minerals jest dążenie do tego, by każda kobieta uwierzyła, że nosi w sobie piękno. 

Piękno, które jest odbiciem jej duszy. Marka i jej autorzy wierzą, że ma ono wiele odcieni i jest w każdej z nas – niezależnie od naszego wieku, koloru skóry czy rozmiaru ubrań, który nosimy.Jeśli szukacie świetnych mineralnych kosmetyków znajdziecie je właśnie tutaj. Annabelle Minerals ma w swojej gamie podkłady, cienie w pudrze, róże do policzków i wiele wiele innych. Idealne zwłaszcza latem – kosmetyki zawierają bowiem dwutlenek tytanu, który jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BxekF8fIM8E/”]

Ziaja

Firma Ziaja została założona w 1989 roku przez farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Małżonkom przyświecała chęć stworzenia preparatów o jak najbardziej naturalnych recepturach. Żadne z nich nie spodziewało się jednak, że w ciągu kilku lat rodzinna firma odniesie tak duży sukces. Zwłaszcza, że początkowo odbiorcami kosmetyków byli jedynie znajomi farmaceuci i właściciele aptek.Pierwszym produktem wytworzonym przez firmę Ziaja był naturalnego pochodzenia krem oliwkowy.Produkt ten do dziś znajduje się w ofercie marki i cieszy się dużą popularnością.Obecnie Ziaja oferuje ponad 800 preparatów pielęgnacyjnych oraz leczniczych, w tym kosmetyki do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała, do higieny intymnej czy przeznaczone dla delikatnej dziecięcej skóry.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BwJjbrwp63d/”]

Inglot

Marka została założona przez Wojciecha Inglota, który w ramach wymiany studenckiej otrzymał szansę zaobserwowania, jak działa zagraniczny rynek – tak różny od tego w PRL-owskiej Polsce. Czując niedosyt podczas pracy w laboratorium badawczym w Polfie, Inglot zdecydował się na działanie na własną rękę.Początkowo firma Inglot produkowała płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych, a następnie dezodorant VIP. Pierwsze kosmetyki kolorowe trafiły na rynek w 1987 roku. Były to lakiery do paznokci, które do dziś pozostają istotną częścią oferty marki. Potem pojawiły się pomadki i cienie do ust.Obecnie Inglot to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych w Polsce. Produkowane przez nią kosmetyki są używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych wizażystów. Dużą popularnością cieszą się zarówno pomadki, podkłady, jak i innowacyjne sypkie pigmenty.Kosmetyki marki Inglot można obecnie kupić w ponad 770 lokalizacjach na całym świecie, w tym na prestiżowej londyńskiej Oxford Street czy na Times Square w Nowym Jorku.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/BxqBlHwIrzk/”]

Autorka: Paulina Szefler