Jakie kosmetyki zabrać w podróż? Czyli jak dobrze spakować bagaż - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jakie kosmetyki zabrać w podróż? Czyli jak dobrze spakować bagaż

Jakie kosmetyki zabrać w podróż? Czyli jak dobrze spakować bagaż

Pewnie nie jestem jedną osobą, która zastanawia się jak Emily Cooper podróżowała do Paryża ze wszystkimi swoimi torbami Chanel. Większość moich towarzyszek podróży z niezwykłą łatwością przekraczała limit bagażowy zabierając głównie najpotrzebniejsze rzeczy.  Ta powtarzająca się sytuacja skłoniła mnie do zastanowienia się nad tym, jakie produkty są najważniejsze w mojej walizce, a konkretniej skupiłam się na kosmetyczce podręcznej.

Z czasem nauczyłam się pakować kosmetyki w absolutnie najskuteczniejszy sposób, by uniknąć kolejnych nieprzyjemności związanych z nadbagażem. Z dumą mogę stwierdzić, że strategia pakowania ich do torby podróżnej w systemie sprawiającym, że kontrola na lotnisku przejdzie gładko to wyzwanie, które udało mi się pokonać.

Jak pewnie większość z Was, uwielbiam mieć ze sobą ulubione kosmetyki i nie czuję się komfortowo, kiedy muszę odmówić sobie mojej codziennej rutyny. Dlatego, z każdą kolejną wyprawą szlifowałam umiejętność pakowania torby podręcznej ze wszystkimi niezbędnymi produktami. Dzięki temu mogę podzielić się z Wami moimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi przygotowywania bagażu z kosmetykami.

1.Podziel kosmetyki na kategorie makijaż i pielęgnacja skóry /włosów

Jeśli to możliwe zrezygnuj z używania gigantycznej torby do wszystkich kosmetyków, a zamiast tego wybierz mniejsze dla każdej kategorii. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, jakie są twoje nawyki tuż po dotarciu do celu. Czy jesteś typem osoby, która po prostu rzuca wszystko w kąt, czy raczej przeglądasz zawartość kosmetyczki? Ja zwykle układam całą moją kolekcję dedykowaną skórze i produkty do pielęgnacji włosów na blacie w łazience. Akcesoria i kosmetyki do makeupu staram się trzymać w kosmetyczce. Nie mam w zwyczaju malowania się w łazience, więc nie ma sensu tam trzymać produktów tego typu.

2. Użyj przezroczystej kosmetyczki

W tym punkcie nie chodzi o przeźroczyste torebki, które należy stosować podczas kontroli bezpieczeństwa. Transparentna kosmetyczka wielorazowego użytku jest niezwykle przydatna. Aby znaleźć wybrany produkt, jeszcze podczas podróży nie trzeba wyrzucać całej zawartości z tradycyjnej torebki na kosmetyki. Wystarczy zerknąć na rzeczy już spakowane i ze spokojem sięgnąć po to, czego potrzebujesz. Dodatkowo, ten rodzaj kosmetyczki jest zwykle dość pojemny, więc bez większych problemów umieścisz w niej to, co niezbędne.

HM, 59 PLN

Eobuwie.pl, 79,99 PLN

3. Zdecyduj się na produkty w formie pudrowanej

Jeśli coś jest w proszku, a nie w płynie, to mamy pewność, że nie trzeba okazać tego podczas kontroli. Używam tego hacka, aby móc wykonać wszystkie moje bardzo ważne kroki kosmetyczne bez poświęcania cennej przestrzeni w worku na płyny. Produkty złuszczające, oczyszczające, płyny do mycia ciała, serum — obecnie wiele produktów występuje w postaci pudrów, które wystarczy zmieszać z wodą, aby uzyskać pożądany efekt.

Clinique, puder myjący/ Douglas.pl, 95,20 PLN

4. Zabieraj ze sobą próbki

Zwykle mam w domu cały zapas próbek. Jakiś czas temu odkryłam, że podróżowanie to najlepszy czas na ich wykorzystanie. Za każdym razem, gdy wychodzę z domu, przynoszę wszystkie moje próbki szamponów i odżywek, podkładów, podkładów, perfum, środków czyszczących i nie tylko. Zajmują one praktycznie niewiele miejsca i są idealne na krótkie wycieczki, kiedy wystarczy umyć twarz kilka razy. Właśnie z tego powodu zabieram ze sobą na przykład perfumy w takiej formie, nie widzę sensu w zabieraniu ze sobą w podróż pełnowymiarowych produktów. Próbki zawsze warto włożyć do małego woreczka, aby uchronić się przed konsekwencjami ewentualnego rozlania.

5. Kup kosmetyki w rozmiarze podróżnym

Mając pod ręką butelki wielokrotnego użytku na ulubione środki czyszczące, szampony, odżywki, maseczki do włosów i inne, nie tylko ułatwisz dni przed podróżą, ale także zapewnisz najlepszą pielęgnację skóry i włosów. Jeśli stosujesz pojemniki wielokrotnego użytku, to kluczem do sukcesu jest wypełnienie ich na tyle, ile faktycznie uważasz, że zużyjesz. Alternatywnie, możesz zakupić ulubione produkty w wersji podróżnej, wiele marek coraz częściej oferuje takie rozmiary swoich produktów.

Nuxe / Sanbello.pl, 65,99 PLN

Samarite, Mini Supreme Balm 15 ml, cena: 35,99 PLN

Matis, 289 PLN

6. Współpracuj z towarzyszami podróży

Nie każdy, kto wybiera się na dziewczęcy wyjazd, musi przywieźć swój osobisty Dyson Airwrap, prostownicę, 1-calową lokówkę, lakier do włosów i suchy szampon. Jeśli wybierasz się w podróż z innymi ludźmi, postaraj się uzgodnić, kto zabiera dany produkt, abyście wszyscy nie mieli podwójnych. Niech jedna osoba zabierze prostownicę, druga suszarkę, inna lokówkę, a kolejna suchy szampon. Nie ma powodu, aby wszyscy musieli zabierać ze sobą te same produkty.

7. Wybierz produkty w formie stałej

Niektóre produkty, takie jak szampony występują w formie stałej. Jeśli więc któryś z Twoich ulubieńców dostępny jest w takim wariancie, nie zawahaj się go użyć!

Your KAYA x Soap for Globe/ kostka myjąca, szampon i odżywka do włosów w kostce, 124 PLN 

MILK MAKEUP/ nawilżający sztyft do ciała / Sephora.pl, 135 PLN

Auna/ balsam do ciała w kostce/ Mini Shop, 39 PLN