5 trików podróżniczych ułatwiających podróżowanie - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • 5 trików podróżniczych ułatwiających podróżowanie

5 trików podróżniczych ułatwiających podróżowanie

Wygląda na to, że podróżowanie powróciło do naszej codzienności. Lotniska znów są zatłoczone, a my chętnie planujemy i pakujemy się na wymarzone podróże. Z ogromnym ruchem na portach lotniczych oraz cenami podróży powietrznych na poziomie, który wydaje się najwyższy w historii, wszyscy powinniśmy skorzystać z kilku trików podróżniczych, by łatwiej przejść nas przez nadchodzące podróże.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą często podróżującą, czy też Twoje wyprawy są nieco rzadsze, zawsze znajdziesz jakiś hack podróżniczy, o którym możesz jeszcze nie wiedzieć. W końcu wyjazd to proces obejmujący wiele czynności, od decydowania o miejscu docelowym, poprzez wybranie lotów lub wytyczanie tras drogowych, aż po planowanie trasy i pakowanie bagażu.

Aby ta cała operacja przebiegła sprawnie, udostępniamy Wam sześć trików podróżniczych, dzięki którym można lepiej się przygotować do wyprawy, by później cieszyć się urlopem w spokoju.

1. Podróżuj z CBD, aby zwalczyć jet lag i lęk związany z podróżą

Podczas podróży twoje ciało i umysł naprawdę przez to przechodzą. CBD może pomóc regulować nastrój, zmniejszyć stres, zwiększyć energię i sprawić, że poczujesz większą równowagę. Obecnie na rynku dostępnych wiele marek oferujesz olej konopny, np. Kanaste, czy LEKKO.

2. Nie przepłacaj za loty

Istnieje tyle zasobów pozwalających zaoszczędzić na lotach, że aż głupio byłoby z nich nie korzystać. Wiemy że czasem zdarzają się wyjazdy organizowane na ostatnią chwilę, jednak jeśli masz czas na solidne przygotowane wyprawy swojej podróży, to zdecydowanie warto poświęcić chwilę. Oto kilka naszych sposobów na oszczędzanie pieniędzy:

Skorzystaj z usługi takiej jak Skyscanner, Google Flights lub Kiwi aby zobaczyć ofertę wszystkich linii lotniczych naraz i porównać dostępne opcje. Większość z wyszukiwarek umożliwia nawet skonfigurowanie alertów, dzięki którym wiesz, kiedy ceny lotów są najniższe.
Jeśli masz elastyczne daty podróży, skorzystaj z kalendarza niskich cen, żeby dowiedzieć się, kiedy jest najtańszy lot do miejsca docelowego.

3. Włóż zapachowe chusteczki do walizki, aby ubrania ładnie pachniały

Kiedy wkładasz wszystkie ubrania do walizki z butami, torbami, kurtkami i nie tylko, może się zdarzyć, że stracą zapach świeżości  — zwłaszcza jeśli wybierasz się w daleką podróż. Naszym ulubionym sposobem na to, aby ubrania przyjemnie pachniały jest zapakowanie pomiędzy ubraniami kilku pachnących chusteczek do walizki.

4. Zabierz poszewkę na poduszkę na zamek, aby zyskać dodatkowe miejsce do pakowania

Zdarzyło się to chyba każdemu z nas: wyjeżdżasz w podróż, spędzasz dużo czasu na zakupach, a potem okazuje się, że nie mieścisz się do walizki. Na takie sytuacje mamy jednak rozwiązanie – zapinaną na zamek poszewkę na poduszkę. W przypadku braku miejsca w bagażu można włożyć do niej ubrania i po prostu zabrać je ze sobą do samolotu! 

5. Pobierz Mapy Google w trybie offline

Podczas podróży nigdy nie wiesz, kiedy może zabraknąć internetu. A jeśli podróżujesz za granicę, usługa  transmisji danych może się wyczerpać w niespodziewanym momencie. Mapy Google umożliwiają pobieranie określonych regionów mapy, takich jak miasta lub okolice w celu uzyskania dostępu w trybie offline. Dzięki temu bez względu na wszystko zyskujesz pewne pojęcie o tym, gdzie jesteś. Co prawda, nie będziesz w stanie uzyskać wskazówek, ale możesz rozwinąć swoje stare umiejętności czytania map i zwiedzić miasto w staromodny sposób.