Wakacje w świecie mody - najpopularniejsze kierunki - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Wakacje w świecie mody – najpopularniejsze kierunki

Wakacje w świecie mody – najpopularniejsze kierunki

Malownicze wybrzeże Morza Śródziemnego, azjatyckie metropolie, czy urokliwe, zielone zakątki świata? Wakacje, a właściwie miejsca, które gwiazdy świata mody wybierają na wypoczynek budzą ogromne zainteresowanie, nierzadko wyznaczając podróżnicze trendy na kolejne sezony. Jakie kierunki były (i są;)) chętnie odwiedzane w tym roku? Dokąd prowadzą wakacyjne szlaki IT GIRLS ? Zajrzyjcie do naszego przewodnika!

MYKONOS

Grecka wyspa znajdująca się na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Cyklady, słynie z cudownych widoczków oraz ekskluzywnych kurortów, na których chętnie wypoczywają gwiazdy. Turkusowa woda, białe domki i wiatraki to z pewnością najbardziej charakterystyczne elementy, które tworzą niesamowity, sielski krajobraz. Nie dziwi zatem fakt, że wyspa jest często odwiedzana przez gwiazdy i influencerów. Ostatnio wypoczywały tutaj np. siostry Hadid oraz supermodelki Kendall Jenner i Shanina Shaik.

WYBRZEŻE AMALFI I CAPRI

O niesamowicie pięknym i malowniczym miejscu, jakim jest  Amalfi pisałyśmy już jakiś czas temu – tutaj możecie znaleźć wpis [klik]. Zarówno miasteczka leżące na jednym z najpiękniejszych włoskich wybrzeży, jak i wyspa Capri to popularne wśród celebrytów destynacje oferujące mnóstwo atrakcji. Kolorowe budynki zawieszone na skałach, błękitna woda, cudowne plaże oraz całe mnóstwo dobrych restauracji czynią te miejsca chętnie odwiedzanymi przez gwiazdy. Widziano tutaj m.in. blogerkę Leonie Hanne, modelkę Izabel Goulart oraz gwiazdy Holywood tj. Leonardo DiCaprio oraz  Gwyneth Paltrow.

LAZUROWE WYBRZEŻE

Francuskie Côte d’Azur od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, szczególnie wśród gwiazd i celebrytów. Największy region turystyczny Francji odwiedza rocznie ok 10 milionów osób. Początkowo była to destynacja, w której chętnie wakacje spędzali bogaci Francuzi oraz Anglicy, jednak tuż po II wojnie nastąpił dynamiczny rozwój turystyczny regionu, właśnie wtedy rozpoczęto masowo stawiać budynki dedykowane celom turystycznym.  Obecnie Lazurowe Wybrzeże należy do grona najbardziej luksusowych ośrodków wypoczynkowych na całym świecie i jest uwielbiane przez celebrytów.

HISZPANIA

Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniałe zabytki, to z pewnością atrakcje gwarantowane w Hiszpanii. W tym roku aktorka Eva Longoria postawiła na rodzinny wypoczynek w Marbelli (ekskluzywny kurort leżący na Costa del Sol). Miejsce to spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających: 26 km pięknych plaż, restauracje o wysokim standardzie, a dla aktywnych znajdą się takie atrakcje, jak windsurfing, żeglowanie oraz pola golfowe. Natomiast Victoria Beckham wraz ze swoją rodziną postanowiła odwiedzić perłę Andaluzji – Sevillę. Miasto słynie w wielu spektakularnych zabytków, w tym m.in. wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO – największej katedry  Najświętszej Marii Panny oraz pałacu Alkazar.