5 czarujących miasteczek, które warto odwiedzić we Włoszech - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • 5 czarujących miasteczek, które warto odwiedzić we Włoszech

5 czarujących miasteczek, które warto odwiedzić we Włoszech

Sezon wakacyjny coraz bliżej. Nie da się ukryć, że Włochy są jednym z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych regionów w Europie. Dlatego więc nie dziwi nas fakt, że tak często wybieracie ten kraj jako cel letniego wypoczynku. Jeśli już teraz zaczynacie planować wakacyjne podróże, a Italia jest wysoko na liście must see, to przedstawiamy 5 czarujących, włoskich miasteczek, które warto odwiedzić.

1.Barga, Toskania

Włochy oferują historyczne bogactwo oraz cudowne, bajkowe miasteczka, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do przeżycia prawdziwego dolce far niente. Barga jest średniowieczną wioską, znajduje się w środkowych Włoszech, w Toskanii. Znajdziemy tam piękne krajobrazy urozmaicone takimi zabytkami, jak na przykład romański kościół z XI wieku. 

2. Cefalù, Sycylia

W różnych okresach, sycylijska miejscowość Cefalù należała do Greków, Rzymian, Arabów oraz Kartagińczyków – i mamy na to dowody w postaci historycznych ruin. Miasto wspominano także w filmie z Audrey Hepburn „Śniadanie u Tiffany’ego”, jako miejsce narodzin powiązanego z mafią Salvatore „Sally”.

3.Positano, Wybrzeże Amalfi

Malownicza miejscowość jest destynacją chętnie odwiedzaną przez gwiazdy. Słynie ze swojej kamienistej plaży oraz uroczych, wąskich uliczek z butikami i kawiarniami. Charakterystycznym punktem jest także kościół Chiesa di Santa Maria Assunta z wyłożoną mozaiką kopułą.

4.Ancona, Marche

Stolica regionu, położona przy porcie nad Adriatykiem. Znana jest z plaż takich jak Passetto, czy zabytków na przykład katedry San Ciriaco, położonej na szczycie wzgórza. W centrum miasta znajdziemy Fontana del Calamo, czyli fontannę z brązowymi maskami mitycznych postaci. W porcie znajduje się starożytny Łuk Trajana i Lazzaretto. 

5.Bellagio, jezioro Como

Słynie z brukowanych uliczek, eleganckich budynków i parku Villa Serbelloni, czyli XVIII-wiecznego ogrodu tarasowego z widokiem na jezioro. W pobliżu znajduje się Wieża Sztuki, miejsce wystaw i przedstawień oraz romański kościół San Giacomo.