Wrzesień w kawiarni - 3 nowe miejsca w Warszawie - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Wrzesień w kawiarni – 3 nowe miejsca w Warszawie

Wrzesień w kawiarni – 3 nowe miejsca w Warszawie

Warszawa już dawno zasłużyła na tytuł kawowej stolicy Polski. Kawiarnie w mieście wyrastają jak grzyby, a warszawiacy nie wyobrażają sobie dnia bez filiżanki tego aromatycznego napoju. W dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam trzy nowo powstałe lokale na mapie Warszawy, gdzie napijecie się pysznej kawy, zrobicie ładne zdjęcia na Instagram i po prostu miło spędzicie czas w towarzystwie koleżanki, bądź pracując przy laptopie.

1. EUROPA 

Adres: Krochmalna 3

Różowe ściany, marmurowe stoliki, dbałość o detale, designerskie meble i mnóstwo pięknych magazynów do czytania przy porannej dawce kofeiny – to wszystko Europa. Malutka, nieco ukryta kawiarnia w berlińskim stylu zdobyła moje serce dzięki przemiłym baristom i atmosferze, panującej w lokalu. Polecam tam się wybrać na jeden z najlepszych przelewów w mieście i cieszyć się promieniami wrześniowego słońca na długiej żółtej ławce przy wejściu.

2. STOR
Adres: Bracka 18

Wszystkim znany i lubiany STOR na Powiślu od połowy czerwca ma siostrzany lokal. Drugi STOR otworzył się w zabytkowej kamienicy przy ulicy Brackiej i jest pierwszą w Polsce kawiarnią, która kieruje się zasadą zero waste. Kawę na wynos dostaniemy w wielorazowych bambusowych kubkach, a kanapki – zawinięte w materiałowe serwetki. Nowy STOR – to dwupiętrowy lokal, pełny światła, zieleni, serwujący dania wegańskie i zawsze goszczący ciekawych ludzi. Od siebie, oprócz kawowych klasyków, polecam Zbyszka – połączenie espresso i mleka skondensowanego. 

3. YESTERSEN
Adres: Lekarska 5

Miejsce, w którym design spotyka się z kulturą picia kawy. Wiosną tego roku największa platforma w Polsce, sprzedająca meble vintage otworzyła swój showroom w pięknej wilii na Mokotowie, a chwilę później zaprosiła wszystkich wielbicieli wyrafinowanych wnętrz napić się kawy z designerskich filiżanek. Do dyspozycji gości duży, cichy ogród oraz trzy pomieszczenia, każde z których jest zupełnie inne, ale równie zachwycające, w menu – klasyki, zaparzana alternatywnie kawa oraz słodkości. 

Autorka: Katarzyna Bosak