Jesienna kolekcja H&M pod znakiem odpowiedzialnej mody - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Jesienna kolekcja H&M pod znakiem odpowiedzialnej mody

Jesienna kolekcja H&M pod znakiem odpowiedzialnej mody

H&M należy do grona marek tworzących kolekcje z myślą o przyszłości. Konsekwencją takiego podejścia jest jesienna odsłona propozycji Consious skandynawskiej sieciówki, która za cel postawiła sobie, że do 2030 roku produkcja ich ubrań będzie dokonywała się wyłącznie przy użyciu materiałów pochodzących ze źródeł zrównoważonych (na przykład z recyklingu).

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B2ds_SaCbNC/”]

Poliester z pochodzący recyklingu jest kluczowym materiałem kolekcji H&M na jesień i można go znaleźć w sukienkach, koszulach, dzianinach i odzieży wierzchniej. Jest on najczęściej wykonany ze zużytych butelek PET, przetwarzany i przędzony w celu uzyskania tkaniny łatwej w pielęgnacji. Tymczasem elementy dżerseju z kolekcji wykonane są z bawełny organicznej lub mieszanki wykonanej z włókien lyocell TENCEL ™.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B2ZhzncCHoV/”]

Co znajdziemy w kolekcji?

Z pewnością będą to sukienki o dopasowanym fasonie, wygodne oversize’owe bluzy, które również mogą pełnić rolę sukienek, koszule w kratę, legginsy i wąskie dżinsy. Dzianiny to przyjemne golfy, które można łączyć z oversize’ową odzieżą wierzchnią. Detale kolekcji, na które warto zwrócić uwagę, to szerokie mankiety i subtelne rozcięcia po bokach. Paleta kolorów jest zbudowana na neutralnych odcieniach, ale występuje w niej również czerń oraz pomarańczowo-czerwone akcenty. Kosmopolityczny vibe kolekcji jest podkreślony z jednej strony przez zwierzęce printy, a z drugiej przez eleganckie kraty.

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B2YlfzMiE1P/”]

Kolekcja H&M Conscious AW19 H&M pojawi się na rynku we wrześniu i będzie dostępna na całym świecie, w sklepie oraz online.