Powakacyjna regeneracja włosów - issue27.pl
 • TRENDY  • Powakacyjna regeneracja włosów

Powakacyjna regeneracja włosów

 

Wakacje to wyzwanie nie tylko dla skóry, ale także dla włosów. Wystawiane na działanie promieni słonecznych, kąpiele w morzu, czy basenie sprawiają, że tracą swój codzienny blask, stają się także przesuszone i łamliwe. Dzieje się tak bowiem wspomniane wcześniej czynniki niszczą naturalną powłokę hydrolipidową włosów. Jak zatem regenerować włosy po wakacyjnych szaleństwach? – poniżej kilka wskazówek.

Zacznijmy od początku: skóra głowy

Aby zadbać o włosy najlepiej zacząć od odczyszczenia skóry głowy. Tutaj swoje zastosowanie znajdzie delikatny peeling do skalpu, który pomoże pozbyć się martwego naskórka. Taki produkt działa zmiękczająco na wierzchnią warstwę naskórka, dzięki czemu z łatwością pozbędziesz się warstwy martwego naskórka.

1. Kérastase Chronologiste Scrub, 119 pln; 2. L`oreal Expert Phytoclear, 14,99 pln; 3. O’Right, 139 pln;

4. The Body Shop, 69,90 pln; 5. Natura Siberica, 26,99 pln

 

Szampon o właściwościach rewitalizujących

Odpowiedni szampon o właściwościach regenerujących stanowi podstawę pielęgnacji włosów. Warto sięgnąć po produkty zawierające w składzie aloes, miód, czy olej arganowy, który nie tylko regeneruje włosy, ale także wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu.

1.Sephora Collection, 30 pln; 2. Rene Furterer, 54,20 pln; 3.Garnier, 13,99 pln; 4. Klorane, 37,99 pln; 5. Tsubaki, 59,99 pln

Odpowiednia odżywka

Doskonałym uzupełnieniem dla szamponu jest dobrze dobrana odżywka. W przypadku włosów, które wymagają szczególnej pielęgnacji tj. po wakacjach najlepiej sprawdzą się kosmetyki, w których składzie znajdziemy takie komponenty jak np. ceramidy. Są to składniki słynące ze swoich właściwości naprawczych. Budują barierę ochronną i zamykają łuski,  by zregenerować  jego wnętrze.

1. Biologique Recherche, 394 pln; 2. Kevin Murphy, 202 pln; 3. Davines, 94 pln;

4. Organic Series, 99 pln; 5. Kerasys, 27 pln

 

Pamiętajmy o maseczkach

Przechodząc do wyboru maseczki, która zregeneruje zniszczone przez działanie słońca i wody włosy, powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na te, zawierające keratynę pochodzenia roślinnego. Naśladuje ona budowę naturalnych włókien keratynowych włosa. Co ważne, maseczki zwykle traktujemy po macoszemu tzn. nakładamy je na kilka sekund, a po chwili spłukujemy. Jednak, aby w pełni korzystać ich dobroczynnego działania należy pozostawić na włosach przez 20 do 40 minut.

1. Organique, 49,90 pln; 2. Skin 7/9, 9,90 pln; 3. Tresemme, 24,99 pln; 4. Hemp Care, 82, 99pln; 5. BioVax, 15 pln