Sypialnie z Pinterest - inspiracje aranżacyjne i porady - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Sypialnie z Pinterest – inspiracje aranżacyjne i porady

Sypialnie z Pinterest – inspiracje aranżacyjne i porady

Chcesz coś zmienić w swojej sypialni, ale wciąż poszukujesz inspiracji i prostych wskazówek, jak stworzyć przytulne, stylowe wnętrze?  Jeśli tak, to właśnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najciekawszych aranżacji oraz rady, które natchną Cię do działania!

Po pierwsze, relaks

Urządzając wnętrze sypialni musimy pamiętać, że ma ona służyć wypoczynkowi. Oznacza to, że nie tylko odpowiedni odcień ścian i wybór mebli mają znaczenie, niezwykle istotne są także dodatki, takie jak np. tkaniny. Jeśli aranżujemy małą powierzchnię, najlepiej wybrać naturalne (lekki len, bawełna), jasne, gładkie materiały.  W przypadku większej przestrzeni można trochę zaszaleć ze wzorami i fakturami, jednak nie należy zapominać, że staną się one punktem centralnym wnętrza i przyciągną wzrok.

 

 Kolory 

Aby sypialnia była przytulna, najlepiej wybrać odcienie brązów i beżów. Jednak decydując się na ciemniejsze kolory, pamiętajmy, żeby nie przesadzić – zbyt ciemna kolorystyka może zmienić sypialnie w nieprzystępną jaskinię. Najbezpieczniejsze rozwiązanie stanowią zatem wszelkiej maści beże:  ecru, kość słoniowa, cappuccino, czy odcień kawy z mlekiem. 

 

Dodatki tekstylne

Doskonałym uzupełnieniem wnętrza będą miękkie poduszki, narzuty, zasłony oraz rolety to własnie one sprawią , że sypialnia stanie się bardziej przytulna. 

Oświetlenie

Nic nie uczyni sypialni bardziej nastrojowej, niż odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia, które wieczorem doda wnętrzu niepowtarzalny charakter. Dobrym wyborem będą kinkiety, po włączeniu dają efekt subtelnego rozproszenia. Jeśli jednak wolicie lampy stojące bądź stołowe, to z powodzeniem można ustawić je na przykład na stoliku nocnym.