Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami
Jak chronić skórę

Jak chronić skórę przed zanieczyszczeniami

Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu mają negatywny wpływ na zdrowie, szczególnie na płuca oraz skórę, znaczenie osłabiając jej kondycję. W jaki sposób oddziaływują na cerę i jak sobie radzić z ich skutkami ?

Co to jest smog?

Smog – to słowo zapewne znacie bardzo dobrze. W okresie jesienno- zimowym często przewija się w mediach, nie bez powodu. Właśnie wtedy zaczyna się tzw. sezon grzewczy. Jego skutkiem jest właśnie unoszący się w powietrzu smog, który występuje w postaci mgły składającej się z zanieczyszczeń, tj. metale ciężkie, czy pyły. Taka mieszanka powoduje osłabienie kondycji skóry, a w efekcie utratą elastyczności, suchością oraz szarym wyglądem.  Co więcej, zawarte w smogu zanieczyszczenia przyczyniają się do postępowania procesów starzenia się skóry. Niszczą naturalną barierę ochronną  – zwaną płaszczem hydrolipidowym, w skutek czego skóra staje się nadwrażliwa, podatna na uszkodzenia, a także szorstka. Zanieczyszczenia zaburzają także wytwarzanie potu, łoju a także witaminy D.

Jak się chronić?

Najlepszym wyjściem jest unikanie ekspozycji skóry na powietrzu w czasie, gdy wskaźniki pokazują podwyższony poziom pyłów. (Jakość powietrza można monitorować np. za pomocą aplikacji, ja korzystam z Smog Info). Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe, wówczas powinnismy ograniczyć przebywanie na świeżym powietrzu do minimum lub zakupić maskę antysmogową. Wskazane jest także odpowiednie wyposażenie kosmetyczki, mam tutaj na myśli, wzbogacenie jej o produkty stworzone do pielęgnacji skóry, która ma do czynienia z zanieczyszczeniami. Marka Hello Body stworzyła całą linię dedykowaną walce ze skutkami oddziaływania smogu na skórę. Produkty z kolekcji CARA, odbudowują, łagodzą, a ich antyoksydacyjne składniki, wzmacniają barierę ochronną skóry i bronią przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Znajdziemy tam m.in. krem ochronny na dzień, zawierający olej z awokado, który pomaga wzmocnić ochronną barierę skóry oraz wyciąg z baobabu i amarantusa. Oczyszczające mleczko Anti-pollution, bogate w olejki o właściwościach regenerujących oraz wyciąg z kwiatów brzoskwini, zapewniający ochronę, a także oczyszczający tonik do twarzy i odbudowujący krem na noc, w którym znajduje się olej z awokado i ceramidów, wzmacniający barierę ochronną skóry.

Oprócz marki Hello Body, produkty, które chronią skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych znajdziemy także w ofercie Mokosh (dostępne na Cosibella.pl). Krem Regenerujący do twarzy anti-pollution – Malina, jest bogactwem składników odbudowujących naturalną warstwę lipidową skóry. Zawiera także wyciąg z korzenia żeń-szenia, który ma silne działanie antyoksydacyjne oraz zwalcza wolne rodniki tlenowe odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Jeśli chodzi o maseczki, to warto sięgnąć po Cilantro & Orange Extract Pollutant Defending Masque od Kiehl’s, o działaniu ochronnym. Warto aplikować ją minimum 3 razy w tygodniu. W składzie znajdziemy kolendrę i pomarańczę, dzięki czemu zabezpiecza i chroni przed zanieczyszczeniami.

_________