O smogu, włosach i skórze głowy opowiada fryzjer Radek Galiński - issue27.pl
 • URODA  • O smogu, włosach i skórze głowy opowiada fryzjer Radek Galiński

O smogu, włosach i skórze głowy opowiada fryzjer Radek Galiński

Smog, stały punkt zimowego krajobrazu Polski, destrukcyjnie oddziałuje na drogi oddechowe i skórę – o tym wiadomo powszechnie. Jak natomiast niskiej jakości powietrze wpływa na włosy i skórę głowy? Odpowiada fryzjer Radek Galiński.

W okresie nasilonego zanieczyszczenia powietrza płuca chronimy za pomocą masek antysmogowych, o skórę pomagają zadbać zdobywające coraz większą popularność dedykowane kosmetyki anti-pollution. Trener marki Davines Radek Galiński podpowiada, jakie kroki podjąć w pielęgnacji włosów i skóry głowy, by zachować je w dobrej kondycji, także zimą.

Jak smog wpływa na włosy i skórę głowy?

Radek Galiński: Smog, czyli mieszanka gazów, pyłów oraz pary wodnej, to – obok ubogiej w składniki odżywcze diety, stresującego trybu życia oraz dymu papierosowego – jeden z czynników negatywnie oddziałujących na włosy. Chrom, rtęć, dwutlenek siarki w bezpośrednim kontakcie ze skórą głowy mogą przyczynić się do pojawienia się podrażnień i stanów zapalnych. Nadmierne nagromadzenie się zanieczyszczeń atmosferycznych na skalpie często skutkuje zablokowaniem mieszków włosów, a to zaś może prowadzić nawet do utraty włosów.

 Jak powinna wyglądać pielęgnacja w stanach nasilonego występowania smogu? 

Radek Galiński: Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym złuszczaniu martwego naskórka ze skóry głowy. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju peelingi mechaniczne (zawierające drobinki soli, cukru lub zmielonej kawy), ale także enzymatyczne, które działają głębiej, odblokowując ujścia mieszków włosowych. W codziennej pielęgnacji domowej nie zapominajmy o dokładnym oczyszczaniu skóry włosów i skóry głowy. Warto wykorzystać produkty bogate w glinkę i węgiel aktywny. Atrakcyjną alternatywę dla masek i odżywek stanowi oczyszczające błoto Detoxifying Mud od Davines, które dzięki właściwościom absorbującym usuwa osadzające się na włosach cząstki pyłu. Produkt wykazuje także silne działanie odświeżające.

Na jakie zabiegi pielęgnacyjne udać się do salonu?

Radek Galiński: Zimą dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi detoksyfikujące, podczas których fryzjer dogłębnie oczyszcza włosy i skórę głowy. W celu uniknięcia podrażnień związanych z negatywnym działaniem smogu profilaktycznie zaleca się również stosowanie serum łagodzących. Niezależnie od sezonu i panujących warunków atmosferycznych warto skorzystać w salonie z intensywnego odżywienia włosów. Specjalista dobierze odpowiednią pielęgnację, uwzględniając także potrzeby skóry. Pamiętajmy, że zdrowa skóra głowy to zdrowe, piękne włosy.

Davines Detoxifying Mud

Błoto oczyszczające skórę i włosy

  • oczyszcza skórę głowy z toksyn i napięcia wywołanego zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego
  • zawiera glinkę, która dzięki właściwościom absorbującym zapewnia skuteczne usuwanie osadzających się na włosach cząstek pyłu i smogu 
  • zawiera fitoceutyki z karczocha, bogate w polifenole o silnym działaniu antyoksydacyjnym

Pojemność: 6 x 50 ml

Sugerowana cena: 324 zł

 

Treść: materiał prasowy