Raf Simons będzie dzielił fotel dyrektora kreatywnego Prady z Miuccią! - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Raf Simons będzie dzielił fotel dyrektora kreatywnego Prady z Miuccią!

Raf Simons będzie dzielił fotel dyrektora kreatywnego Prady z Miuccią!

W niedzielę Prada ogłosiła, żę  Raf Simons zasiądzie na fotelu dyrektora kreatywnego. Projektant będzie dzielił wszystkie obowiązki na równi z Miuccią Pradaą. Ich pierwsza wspólna kolekcja wkrótce ujrzy światło dzienne. 

O współpracy Prady i Simonsa plotkowało się już od kilku miesięcy. Wraz z ogłoszeniem tego newsa na Instagramie, wspomniane także, że istotnym elementem rozwoju marki jest innowacyjność: 

„Od 2 kwietnia 2020 r. Raf Simons dołączy do marki Prada jako współtwórca, współpracując z Miuccią Pradą, z równą odpowiedzialnością za wkład twórczy i podejmowanie decyzji. Pierwsza kolekcja Prada zaprojektowana przez Miuccia Pradę i Rafa Simonsa będzie pokazem odzieży damskiej na wiosnę / lato 2021, zaprezentowanym w Mediolanie we wrześniu 2020 r. ”

[contentcards url=”https://www.instagram.com/p/B86H8MHIsT_/”]

Jak donosi „New York Times” pani Prada powiedziała, że ​​od ponad roku prowadzą dyskusje na temat możliwości współpracy. Zaprzeczyła również plotom, że projawienie się Simonsa w firmie to element  przygotowań do jej odejścia na emeryturę. Wyjaśniła to na konferencji prasowej (za pośrednictwem The New York Times):

„To prawda, że ​​musimy wzmocnić aspekt kreatywny w biznesie. Lubimy się, szanujemy się i zobaczymy, czy gdzieś pójdziemy”.

-Muccia Prada