Wild'n'Slow x Zero Waste Fashion Design stworzyły sukienkę dla ekologicznej superbohaterki - issue27.pl
 • MODA  • EDITORIAL  • Wild’n’Slow x Zero Waste Fashion Design stworzyły sukienkę dla ekologicznej superbohaterki

Wild’n’Slow x Zero Waste Fashion Design stworzyły sukienkę dla ekologicznej superbohaterki

Czym skutkuje spotkanie dwóch projektantek, dla których środowisko i jego dobro stoją na pierwszym miejscu? Odpowiedź jest następująca – stworzeniem projektu, któremu przyświeca ekologiczna idea tworzenia rzeczy bezodpadowych. Taką właśnie propozycją jest awangardowa sukienka Adonis. Powstała w wyniku współpracy polskiej marki Wild’n’Slow i francuskiej projektantki, Zero Waste Fashion Design, Milan AV-JC. 

Jak to możliwe? 

Ten innowacyjny projekt stanowi ukłon w stronę ekologicznej mody Zero Waste. Jego autorka Milan AV-JC włożyła mnóstwo pracy w stworzenie odpowiednich cięć, czyli takich, dzięki którym w procesie szycia nie zmarnuje się ani jeden skrawek materiału. Wypracowanie idealnych proporcji zajęło 6 tygodni.

#THEREISNOPLANETB

Powstała w ten sposób sukienka Adonis to rzecz z przesłaniem. Jej misją jest bowiem walka o zmniejszanie odpadów powstających podczas produkcji ubrań. Zajmują one już 1/6 powierzchni Morza Bałtyckiego, czyli aż 60 milionów m2! 

Jednak ekologiczny duch to nie jedyna zaleta sukienki. Ma uniwersalny, minimalistyczny fason, wykonano ją w całości z przyjaznego dla skóry oraz środowiska lnu. Model Adonis pasuje do każdego typu sylwetki oraz na każdą okazję. Jest delikatna oraz kobieca, a co więcej nosząc ją można się poczuć jak superbohaterka ratująca świat! 

Sukienka Adonis

Linien Stories 

Sukienka Adonis to cześć kolekcji marki o nazwie Linien Stories. Oprócz niej znajdziemy w ofercie Wild’n’Slow także inne subtelne klasyki: pasujące do wszystkiego koszule Bliss, samowystarczalny kombinezon Night&Day, a także delikatne  sukienki AKEMI i MARY’LIN. Ubrania utrzymane zostały w delikatnej kolorystyce: granat, oliwkowa zieleń, odcienie ceglanej czerwieni oraz złamany róż i beż. Wszystkie elementy kolekcji wyprodukowano z certyfikowanego lnu, który jest przyjazny dla skóry i środowiska. 

Sukienkę Adonis oraz kolekcję Linien Stories znajdziemy na stronie internetowej Wild’n’Slow: https://www.wildnslow.com 

Zdjęcia: materiał prasowy