TOP 5 najlepszych filmów Audrey Hepburn - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • TOP 5 najlepszych filmów Audrey Hepburn

TOP 5 najlepszych filmów Audrey Hepburn

Audrey Hepburn należała do grona najbardziej cenionych aktorek Złotej Ery Hollywood. Urodzona pod koniec lat 30, XX wieku, brytyjska aktorka skradła serca miłośników kina, stając się nieśmiertelną ikoną Fabryki Snów. Jej role w światowych hitach takich, jak Śniadanie u Tiffaniego, czy Rzymskie wakacje, zdobyły uznanie nie tylko wśród widzów. Została doceniona także przez krytyków. Dowodem tego mogą być liczne nominacje do prestiżowych nagród filmowych, takich jak Oscary, BEFTA, czy Złote Globy.  Za rolę w Rzymskich wakacjach zgarnęła Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. 

Oczarowana  urokiem i niepodważalnym talentem Audrey Hepburn, postanowiłam stworzyć listę 5 najlepszych filmów, w których grała.

1.Śniadanie u Tiffaniego

Ten numer jeden chyba nikogo nie zdziwił. Rola nieco zwariowanej Holly Golightly, której życie mija pod znakiem zabawy na koszt jej adoratorów to jeden z najbardziej kultowych występów aktorki. W filmie możemy obserwować losy sprawnie funkcjonującej w nowojorskiej socjecie Holly.  Co się jednak stanie, kiedy na jej życiowej ścieżce pojawi się przystojniak prowadzący podobny styl życia?

2.Jak ukraść milion dolarów

Zupełnie nie wiem dlaczego, ten film jest pomijany w większości publikacji, jakie przeczytałam na temat filmowego dorobku Audrey Hepburn. Jest zabawny, romantyczny, a wizualnie to juz prawdziwa uczta dla zmysłów. W tej pozycji, aktorka wciela się w rolę Nicole, córkę paryskiego fałszerza dzieł sztuki. Pewnego dnia, jej ojciec pożycza jedno ze swoich dzieł – posążek Venus na wystawę do Muzeum Lafayette. Jednak, aby  rzeźba mogła być ubezpieczona, musi pozytywnie przejść testy na autentyczność. Wystraszona Nicole, postanawia zapobiec temu i uchronić ojca przed kompromitacją.

3.Rzymskie wakacje

Tym razem urocza Audrey wcieliła się w rolę księżniczki Anny, która całe życie miała organizowane przez doradców, guwernantek oraz lokajów. Podczas podróży po Europie, a konkretnej w stolicy Włoch, Rzymie postanowiła wymknąć się spod opieki służby, by zasmakować normalności. W tym czasie, poznaje dziennikarza Joe Bradleya, ten postanawia ugościć ją w swoim mieszkaniu, żeby było ciekawiej, gentlemen początkowo nie rozpoznaje w dziewczynie słynnej księżniczki.

4.Historia zakonnicy

Córka lekarza – Gabrielle Van Der Mal, postanawia porzucić swoje życie i wstępuje do zakonu, by wyjechać na misję do Afryki. Przebywając w klasztorze mierzy się z trudnościami, których wcześniej nie brała pod uwagę. Jednak finalnie składa śluby oraz bierze udział w zajęciach w Szkole Medycyny Tropikalnej. W końcu udaje jej się dostać na upragniony wyjazd na misję do Kongo…

5. Zabawna buzia

Akcja filmu toczy się w Paryżu, w latach 50. XX wieku. To komedia ukazująca historię pięknej oraz mądrej Jo Stockton. Dziewczyna pracuje w księgarni. Pewnego dnia, ta urocza zostaje dostrzeżona przez fotografa poszukującego twarzy idealnej na okładki. Artysta zmienia ją w seksowną modelkę. 

____________________