Jak wprowadzić odrobinę francuskiego stylu do domu - issue27.pl
 • TRENDY  • Jak wprowadzić odrobinę francuskiego stylu do domu

Jak wprowadzić odrobinę francuskiego stylu do domu

Jako była dyrektor kreatywna Diora Maisona ( a obecnie doradczyni artystyczna Diptyque), Isabelle Dubern-Mallevays jest prawdziwą encyklopedią francuskiego designu. Ma talent, który dobrze wykorzystuje m.in. prowadząc swoją stronę internetową The Invisible Collection. Platforma ta prezentuje wszystko, co najlepsze we współczesnych meblach i sprzęcie domowym. Isabelle uważa, że zarówno francuska moda, jak i wnętrza są pod wieloma względami podobne.

Jakiś czas temu Dubern-Mallevays, zdradziła w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue, jak dodać do wnętrz swojego domu odrobinę paryskiego stylu:

1. 

Zamiast wypełniać pokój produkowanymi masowo meblami, zainwestuj w jeden dobrze wykonany, który pokochasz na zawsze. 

2.

Zachowaj przestrzeń.  Francuskie domy rzadko są przeładowane rzeczami. Zawsze istnieje tam pewna trzeźwość i dążenie do harmonii. Ekspertka radzi, by  zmniejszyć ilość rzeczy trzymanych w domu, zachowując te, które naprawdę lubimy.  Kilka pięknych przedmiotów na kominku lub stoliku prezentuje się znacznie bardziej “francusko” i stylowo niż nadmierny chaos dekoracyjny. 

3.

Eklektyzm leży u podstaw francuskiego stylu. Nie ma jednej estetyki, która byłaby ceniona ponad wszystkie inne; chodzi raczej o mieszanie ze sobą przedmiotów z różnych okresów. Domy legendarnego projektanta wnętrz Jacquesa Grange, który współpracował ze wszystkimi, od księżniczki Caroline z Monako po Karla Lagerfelda, są tego doskonałym przykładem. 

4.

Nigdy nie lekceważ potęgi prawdziwego kunsztu. Paryżanie uwielbiają staranne wyroby, które wyszły z rąk prawdziwego rzemieślnika. Akceptują fakt, że wykonanie pięknego krzesła może zająć nawet 16 tygodni. 

______________________