Wnętrze w stylu Hamptons - 8 złotych zasad amerykańskiej elegancji - issue27.pl
 • TRENDY  • Wnętrze w stylu Hamptons – 8 złotych zasad amerykańskiej elegancji

Wnętrze w stylu Hamptons – 8 złotych zasad amerykańskiej elegancji

Wspominając o Hamptons najprawdopodobniej odpłyniesz w stronę wielkich rezydencji, wystawnych sof, pięknych plaż i ekstrawaganckich przyjęć koktajlowych. Historia tego niezwykle popularnego miejsca wakacyjnego oraz jego unikalnego stylu jest równie fascynująca, jak czarujący krajobraz tego regionu. To tutaj w sezonie letnim skupia się nowojorska śmietanka towarzyska, by odpocząć od miejskiego zgiełku i w spokoju rozkoszować urokami nadmorskiego życia w luksusie. 

Odkryj 10 podstawowych elementów tego klasycznego sposobu aranżacji wnętrz, który prezentuje się równie dobrze w Australii, wschodnim wybrzeżu Ameryki, jak i w polskim domu.

1. Wzorzysta doskonałość

Nadaj wyjątkowości subtelnej nadmorskiej aurze, dzięki wzorzystym poduszkom lub zasłonom w podobnych odcieniach, takich jak niebieski lub szary. Kwiaty, geometryczne wzory i nadruki ikat to popularne sposoby na dodanie charakteru domom w stylu Hamptons.

2. Dobrze umieszczone okna

Mówiąc Hamptons, przywołuje na myśl zdjęcia plaży i zrelaksowanego stylu życia”, mówi Belinda Vanden Boom, właścicielka Galerii B Interiors. „W projektach domowych oznacza to wypełnione światłem, otwarte pokoje z silnym połączeniem między wnętrzem a zewnętrzem, co pasuje do nadmorskiego stylu życia.” W domach w Hamptons wpada naturalne światło z francuskich drzwi, klasycznych okien i świetlików.

3. Świeżość w postaci białych ścian

Wygląda na to, że Hamptons jest „wyrafinowany, zrelaksowany, ponadczasowy, przestronny i lekki”, mówi projektantka wnętrz Indah Island, Natalee Bowen, ambasador firmy Scyon Linea Weatherboard. Najlepszym miejscem na początku jest świeży lakier, a biel jest zawsze odpowiednia dla amerykańskiego stylu wschodniego brzegu.

4.Ponadwymiarowe meble

Meble powinny być połączeniem komfortu i swobodnej elegancji. Zdecyduj się na duże, piękne lampy, ogromne sofy i stylowe, szklane stoliki kawowe. 

5.Klasyczne zasłony

Zwijane zasłony sięgające od podłogi do sufitu wprowadzają do pokoju romantyczny nastrój i pomagają stworzyć jasny i przewiewny wygląd Hamptons. Natomiast, rolety rzymskie lub firanki mogą zmiękczyć pomieszczenia, takie jak kuchnia i łazienka. 

6.Kolory wybrzeża

Niech morze będzie inspiracją dla pozostałej części palety barw. Pomyśl o delikatnych, neutralnych odcieniach, kremowych tonach, morskiej zieleni i błękicie – i upewnij się, że w całości będą się dobrze komponować. 

7.Drewniana podłoga

Deski drewniane są używane od wieków ze względu na swoją trwałą i trwałą naturę. To jeden z najważniejszych elementu klimatu Hamptons. „Deski z amerykańskiego dębu białego zapewniają ciepło, a po zabarwieniu na czarno dodają dramatyzmu” – mówi Natalee Bowen z Indah Island.

8.Wspaniała boazeria

Wprowadź styl wschodniego wybrzeża z drewnianymi listwami wzdłuż korytarzy i klatek schodowych. Zintegruj szczegółowo elementy wykończeniowe, takie jak gzymsy i listwy przypodłogowe.

________________