Jak dbać o opaleniznę, by dłużej cieszyć się skórą muśniętą słońcem? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Jak dbać o opaleniznę, by dłużej cieszyć się skórą muśniętą słońcem?

Jak dbać o opaleniznę, by dłużej cieszyć się skórą muśniętą słońcem?

Delikatnie opalona skóra dodaje uroku. Sprawia, że wyglądamy i czujemy się atrakcyjniej. Jest także pamiątką po wakacyjnym urlopie, którą większość z nas chciałaby zachować jak najdłużej. Jednak, aby tak się stało należy odpowiednio pielęgnować skórę, produktami, pomagającymi utrzymać efekt jak najdłużej. Poniżej prezentujemy kilka kosmetyków, które warto mieć w wakacyjnej kosmetyczce:

Pamiętaj o SPF

Wbrew obiegowej opinii, kremy z filtrem nie tylko chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ich stosowanie to jeden ze skutecznych sposobów na utrwalenie opalenizny. Warto pamiętać o tym, że skórę należy chronić przez cały rok.

Avene 75 pln, SVR 66 pln, COSRX/ Cosibella.pl 60 pln, Hawaiian Tropic/ Cocopanda.pl 44 pln, La Prairie 800 pln

Po opalaniu

Skóra wymaga specjalnej pielęgnacji nie tylko przed opalaniem, ale także po jego zakończeniu. Niezbędne będą produkty o działaniu łagodzącym, które ukoją podrażniony słońcem naskórek. Warto stosować preparaty o działaniu nawilżającym, najlepiej takie wszybko wchłaniające się. 

Caudlie 67 pln, Foreo 85 pln

Woda

Picie płynów zabezpieczy organizm przed odwodnieniem. Dostarczenie zbyt małej ilości wody w bardzo dużym stopniu odbija się na wyglądzie skóry. Staje się ona ziemista, szara, pozbawiona promienności i blasku. 

Samoopalacze

Jeśli chcemy przedłużyć opaleniznę pomocne mogą być produkty samoopalające, takie jak balsamy brązujące i rozświetlacze. Takie kosmetyki mają również bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, dzięki czemu opalenizna może towarzyszyć nam, nawet przez kilka miesięcy po wakacjach.

Fake Bake/ Douglas.pl ok 150 pln, Eisenberg Paris/ Sephora 249 pln, St. Moritz29,90 pln

__________________