Mokasyny - ponadczasowe buty w wielu odsłonach - issue27.pl
 • MODA  • Mokasyny – ponadczasowe buty w wielu odsłonach

Mokasyny – ponadczasowe buty w wielu odsłonach

Mokasyny to symbol włoskiej elegancji. Chociaż niektórzy łączą je z modą letnią, to są one o wiele bardziej uniwersalne, gdyż nadają się także na tzw. okres przejściowy. Lansowane przez największe, włoskie domy mody, takie, jak chociażby Gucci, czy Prada zdają się być naturalnie rdzennym wynalazkiem pochodzącym z Italii. Nic bardziej mylnego! Informacje zawarte na stronie Etnomuzeum.eu mówią o tym, że mokasyny są elementem tradycyjnej odzieży Indian zamieszkujących tereny Wielkich Równin w Ameryce Północnej. Sama nazwa tego obuwia pochodzi z języka Algonkinów i oznaczała ludzi w mokasynach o pomarszczonej skórze na palcach. Oczywiście pierwowzory mokasynów wyglądały nieco inaczej niż współcześnie.

Wygląd

Obecnie, mokasyny są produkowane z miękkiej skóry i główniej płaskiej podeszwy. Popularność zdobyły dzięki temu, że zapewniają komfort i prezentują się elegancko. Dawniej, eksportowano je do Europy chociaż początek industrializacji przyczynił się do ich upadku, szybko odzyskały swoją świetność. Są stylowe, praktyczne i wygodne, nadają się do noszenia codzień.

Z czym mokasyny nosić w 2020?

Niezmienne, dobrze prezentują się na “gołej stopie”. Można je zestawić ze spodniami o długości 7/8. Równie stylowo wyglądają z rurkami, jak i mum jeans. Jeśli chcemy zestawić je z sukienką lub spódniczką, to również jest wiele możliwości łączenia ich z różnymi długościami. Ich uniwersalny wygląd oraz multum modowych rozwiązań, jakie oferują trendy pozwalają na stylowe eksperymenty i odnalezienie własnego, idealnego looku z mokasynami w roli głównej.

Poniżej znajdziecie kilka stylizacji z mokasynami oraz parę najciekawszych modeli mokasynów, które idealnie uzupełnią każdą garderobę.

Mokasyny – wybór redakcji

W nadchodzącym sezonie Jesień/Zima 2020, marki obuwnicze mają w swoich ofertach mokasyny w różnorodnych odsłonach, jednak dominują te z łańcuchami, najlepiej grubymi lub wielowarstwowymi. Jeśli chodzi o kolorystykę, to klasycznie już czerń wiedzie prym, a oprócz tego pojawiają się także winne bordo oraz kamel.

UTERQUE, 415 PLN

KAZAR, 224 PLN

EVA MINGE, 299 PLN

RALPH LAURENT/ SYMBIOSIS.COM.PL, 335 PLN

GINO ROSSI, 191 PLN

____________________