Jak lepiej spać? - triki aranżacyjne, które wpłyną na jakość snu - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Jak lepiej spać? – triki aranżacyjne, które wpłyną na jakość snu

Jak lepiej spać? – triki aranżacyjne, które wpłyną na jakość snu

Dobry sen wpływa na niemalże wszystkie procesy ludzkiego organizmu. Kiedy jesteśmy niewyspani gorzej się koncentrujemy i mamy mniej energii do życia. O tym, że higiena snu jest bardzo ważna, wiadomo nie od dziś, są jednak jeszcze inne sposoby, dzięki którym jego jakość może ulec znacznej poprawie. Chodzi o odpowiednią aranżację sypialni. Poniżej prezentujemy kilka trików aranżacyjnych, które wpłyną na jakość snu.

Łóżko – najważniejszy element

Sercem sypialni jest oczywiście łóżko. Zdarza się, że kupując je zapominamy o najważniejszych cechach, które powinny być wyznacznikiem decydującym o jego nabyciu. Niezaprzeczalnie na pierwszym miejscu jest wygodna i komfort, wpływające na nasze samopoczucie i zdrowie, a znacznie później wygląd oraz trendy.

Pościel

Jak sobie pościelesz… wszyscy znamy to stare przysłowie. Warto wziąć je sobie do serca, nawet traktując dosłownie. W końcu sen w pachnącej, miłej w dotyku pościeli to jedna z największych przyjemności, szczególnie po trudnym dniu. Wybierając poszewki, najlepiej sięgać po naturalne materiały: jedwab, bawełnę czy len. Ten ostatni świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim lub rustykalnym.

-przedstawiciel salonu meblowego 9design.

Drobiazgi, które robią różnicę

Detale to esencja wnętrza. Za pomocą akcesoriów takich jak poduszki, pledy, czy świece można sprawić, że wnętrze stanie się przytulną oazą idealną do spędzenia chwili relaksu. Aby klimat był jeszcze bardziej przyjemny można rozmieścić lampy w kilku punktach – przy łóżku oraz w centralnej części, przy czym warto pomyśleć także o włącznikach z regulacją przyciemnienia. Nie mniej ważna jest prywatność – tę zapewnią zasłony, które przy okazji będą też pełnić rolę dekoracji – podpowiada 9design. 

________

Zdjęcia: materiały prasowe 9design.