Inspirujące profile podróżnicze na Instagramie, dzięki którym odkryjesz niesamowite zakątki świata - issue27.pl
 • PODRÓŻE  • Inspirujące profile podróżnicze na Instagramie, dzięki którym odkryjesz niesamowite zakątki świata

Inspirujące profile podróżnicze na Instagramie, dzięki którym odkryjesz niesamowite zakątki świata

Wakacje to ta pora roku, podczas której nasze myśli skupione są głównie wokół podróży i związanych z nimi przygodami. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na letni wyjazd, ale spokojnie nic straconego. W takiej sytuacji możemy skorzystać z ogromnej siły Internetu i jego twórców. Wiele podróżników dzieli się swoimi przygodami, wskazówkami z wypraw oraz przepięknymi zdjęciami, które zaspokoją nasze potrzeby estetyczne. 

Poniżej wymieniamy kilka inspirujących kont na Instagramie, na których znajdziecie masę uchwyconych chwil z życia podróżnika, malowniczych krajobrazów, jak i  złotych wskazówek. Mam nadzieję, że ten  w sposób chociaż w małym stopniu wzbudzę w Was jeszcze większą chęć poznawania otaczającego świata. 

@głodny świata I Filip Turowski

U Filipa znajdziecie mnóstwo inspiracji podróżniczych, jak i jedzeniowych. Sam twierdzi, że Azja to jego drugi dom. Swoją przygodę z podróżowaniem rozpoczął od kupienia biletu w jedną stronę do Tokio i w ten sposób rozpoczął swoją wyprawę dookoła świata. Dodatkowo, Filip organizuje warsztaty kulinarne oraz współtworzy foodkrywców, czyli projekt, dzięki któremu odwiedzicie przepiękne zakątki świata, jak i Polski i poznacie popularne smaki z danego regionu. 

https://www.instagram.com/glodnyswiata/

 

@travelover.pl I Patrycja Jaskot 

“Dziennikarka telewizyjna, reżyser programów, bloger, ale przede wszystkim głodna świata i przygód…” – tak w skrócie mówi o sobie sama autorka Travelover. Patrycja pokazuje swoje doświadczenia z podróży, dzieli się wartościowymi poradami, jak zwiedzać świat i czerpać z niego ile się tylko da, bez wydawania fortuny pieniędzy. Tak jak Filip z @glodnyswiata, jest również jedną z autorek projektu foodkrywcy.

Co więcej, Patrycja ma na uwadze dobro świata i stara się dzielić swoją wiedzą, jak ograniczać plastik, jak żyć w sposób bardziej przyjazny planecie. Dlatego też postanowiła założyć etyczną markę modową, która swoje materiały produkuje między innymi z wykorzystaniem bambusa, eukaliptusa czy konopii.

https://www.instagram.com/travelover.pl/?hl=pl

@vacayess I Patrycja Bednarek 

Patrycja aby nigdy nie odmawiać podróżom nauczyła się w jaki sposób  połączyć pracę na pełnowymiarowym etacie z jej największą pasją, jaką jest poznawanie świata. Według Vacayess, kluczem do każdego wyjazdu jest dobra organizacja, która wyzwala wszelkie ograniczenia oraz chroni nas przed bankructwem. Na instagramie znajdziecie dziesiątki przepięknych zdjęć, a na blogu czeka na Was dawka przydatnych tipów i kosztorysów podróży. 

https://www.instagram.com/vacayesss/

@nataliakusiak I Natalia Kusiak 

Miłość czasem potrafi zmienić nasze życie o 180 stopni. Natalia znajdując swoją drugą połówkę, spełniła jedno ze swoich marzeń, jakim jest podróżowanie i życie na walizkach. Od tego czasu, odkrywa świat wraz ze swoim chłopakiem Piotrkiem, a na ich profilach na Instagramie  możecie ujrzeć relacje z ich wspólnych wyjazdów. Natalia pracuje również nad swoim autorskim projektem  “Żeby się chciało”, który łączy medytację i sport.

Na blogu możecie również znaleźć wpisy dotyczące wegańskiego jedzenia, jogi czy ogólnie pojętego lifestyle’u. 

https://www.instagram.com/p/B65G-01husH/

@couple.away I Justyna i Paweł 

Justyna – organizator wyjazdów i Paweł – realista twardo stąpający po Ziemi, swoją pasję do podróżowania odkryli podczas pierwszego zagranicznego wyjazdu do pracy w Hiszpanii. Od tamtej pory, wyznaczają sobie podróżnicze cele, które skrupulatnie realizują. W ostatnich tygodniach, spełnili swoje kolejne marzenie – rozpoczęli podróż po Polsce własnoręcznie wyremontowanym biało-miętowym mini-vanem.  

https://www.instagram.com/couple.away/

@theslowtraveler I Carolyn 

Jeśli planujecie podróż do Wielkiej Brytanii to koniecznie zajrzyjcie na ten profil, a gwarantuję, że zakochacie się w aurze zdjęć Carolyn. Właścicielka profilu odczarowuje stereotyp deszczowej Anglii. Oczywiście jej życie podróżnicze składa się z wielu innych doświadczeń i przygód, ale o tym możecie przeczytać na jej blogu, a w międzyczasie możecie poznać kilka szczegółów z życia i pracy fotografki. 

https://www.instagram.com/theslowtraveler/

________________