Luksusowy minimalizm w domu - kolekcja Loewe - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Luksusowy minimalizm w domu – kolekcja Loewe

Luksusowy minimalizm w domu – kolekcja Loewe

Od czasu kiedy w 2013 roku Jonathan Anderson objął stanowisko dyrektora kreatywnego hiszpańskiego domu mody Loewe, marka doznała pewnego rodzaju ożywienia. Projektant stworzył unikalny klimat marki, łącząc swój własny, charakterystyczny styl z jej bogatym dziedzictwem. Teraz Anderson dodaje kolejne pomysły do repertuaru marki, przedstawiając kolekcję Loewe Home Scents, która pojawi się na rynku już we wrześniu. W związku z tym, że dom staje się coraz bardziej dominującym miejscem w naszym codziennym życiu, zapachy zachęcają do przekształcenia przestrzeni z izolacji w przestrzeń celebracji. 

Domowe zapachy inspirowane ogrodem

Kolekcja Home Scents zawiera 11 esencji roślinnych, które pojawiają się pod postacią świec, świeczników woskowych, zapachów do domu, mydła i dyfuzorów rattanowych. Projektant przyznaje, że skomponowane zapachy nawiązują do jego dzieciństwa, czy podróży. Skomponowany bukiet to po części wiktoriański ogród botaniczny, po części apteka. Mieszanka jest zarówno “naukowa”, jak i sentymentalna – mówi Anderson. 

Perfumiarka Nuria Cruelles zinterpretowała wizję projektanta, tworząc szeroki wachlarz zapachów ogrodowych: wiciokrzew, burak, jagoda jałowca, liście pomidora, kolendra, lukrecja, zapach marihuany, soczysty groszek, oregano, kulki cyprysowe i bluszcz.

Wrażliwość kolekcji Home Scents jest kontynuacją relacji marki z rzemiosłem, ponieważ naturalne świece woskowe są umieszczane w ręcznie wykonanych żebrowanych świecznikach z terakoty. Zainspirowana greckim naczyniem do picia z V wieku p.n.e obudowa każdej świecy przypomina sposób, w jaki marka interpretuje tradycję nowoczesności.

Kolekcja Loewe Home Scents debiutuje 3 września 2020 r. W wybranych sklepach Loewe na całym świecie oraz w Internecie.

__________________

Zdjęcia: materiał prasowy