Nowa kolekcja Loewe AW 2021 - issue27.pl
 • MODA  • FASHION NEWS  • Nowa kolekcja Loewe AW 2021

Nowa kolekcja Loewe AW 2021

 

Z uwagi na sytuację pandemiczną i towarzyszące jej obostrzenia, pokazy mody wciąż nie odbywają się w znanej nam dotychczas formie. Marki starają się prezentować ubrania w ramach fashion weeków na różne inne sposoby. Na przykład Loewe, dowodzone przez Jonathana Andersona przedstawiło swoją nową kolekcję w formie drukowanej. Projektant wyszedł z założenia, że międzynarodowy dodatek do gazet o wysokim nakładzie dotrze do szerszego grona odbiorców, niż tylko znawców mody. Jonathan Anderson nazwał ten koncept  „pokazem w wiadomościach”.

Projekt został wykonany przez stałych współpracowników LOEWE i Jonathana Andersona, zawiera zdjęcia stylizacji marki na kolejny sezon.  Zdjęcia zrobiła fotografka Fumiko Imano, twarzą kampanii została modelka Freja Beha Erichsen.

Oprócz zdjęć, do dodatku LOEWE dołączono także fragment najnowszej książki uznanej powieściopisarki Danielle Steel, The Affair.  Jest to nawiązanie do tradycji literackiej słynnych dzieł publikowanych, jako serie prasowe w XIX wieku przez takie postaci jak Charles Dickens i Alexandre Dumas. Obecnie, Steel jest najbardziej utytułowaną, żyjącą pisarką na świecie, a jej książki sprzedały się w ogromnym nakładzie ok 800 milionów egzemplarzy. Najnowsze dzieło pisarki nie nawiązuje bezpośrednio ani do Jonathana Andersona, ani do LOEWE, ale rozgrywa się w kontekście branży modowej, a główna bohaterka jest dyrektorką znanego wydawnictwa modowego.

Kolekcja jesień-zima 2021

To kompozycja nasycona kształtami i kolorami. Podkreślono w niej na przyciągające wzrok jasne odcienie zestawione w najróżniejszych kompozycjach graficznych. Efektem takie zabiegu są abstrakcyjne sylwetki, które “wirują” wokół ciała. Geometria jest główną bohaterką tego przedstawienia, zarówno w sylwetkach, jak i na ubraniach. 

Torby Loewe

W kolekcji pojawi się wielopłaszczyznowa torba Puzzle w kolorowe paski, kopertówka Flamenco XL w jasnych odcieniach i nowa torba Goya.  Torebka Amazon – wydana po raz pierwszy w 1975 roku i obecnie uważana za kwintesencję LOEWE – oddaje ducha sezonu AW 21, dzięki cielęcej skórze nappa i żakardowym odmianom z logo domu mody LOEWE.

_______

Zdjęcia: Loewe.com