Najlepsze filmy z Sandrą Bullock - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Najlepsze filmy z Sandrą Bullock

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock

Sandra Bullock już jako mała dziewczynka uczęszczała na zajęcia baletu oraz sztuk wokalnych, a swój debiut artystyczny zaliczyła podczas szkolnych przedstawień operowych. W 1987 roku ukończyła studia na Wydziale Dramatu Uniwersytetu East Carolina w Grenville. Pierwotnie jej droga zawodowa miała być związana z teatrem, jednak po kilku małych epizodach w filmach, postanowiła związać swoją karierę z kinem. Sandra Bullock jest kojarzona głównie z postaciami z komedii  romantycznych, jednak ma na swoim koncie kilka filmów, które znacząco wpłynęły na jej karierę.  Rola Annie Porter w filmie “Speed: Niebezpieczna prędkość” (1994)  była jedną z jej poważniejszych, ówczesnych produkcji, która zapewniła jej większą popularność. W 2010 nagrodzono ją Oscarem za wcielenie się w pierwszoplanową postać w filmie “Wielki Mike. The Blind Side”. 

Poniżej, przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych według nas filmów z udziałem Sandry Bullock. 

1 / Wielki Mike. The Blind Side (2009)

Film opowiada prawdziwą historię zawodnika futbolu amerykańskiego Michaela Ohera. Sandra Bullock, która znana jest przede wszystkim z komedii romantycznych, tu wcieliła się w rolę silnej, zdecydowanej kobiety. To właśnie owa rola zapewniła jej zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii. Sam film również otrzymał  aż 11 nominacji do Oscara. 

2 / Dwa tygodnie na miłość (2002)

Chyba każdy widział ten film przynajmniej raz, a jeśli nie to koniecznie musicie nadrobić tę stratę! Sandra jako Lucy Kelson jest prawniczką i działaczką na rzecz uciśnionych. Rozpoczyna pracę w korporacji, której właścicielem jest słynny multimilioner – George Wade (Hugh Grant). Mimo, że jej przekonania są nieco odmienne od celów firmy, Lucy zostaje prawą ręką George’a. Od tego momentu tak naprawdę  Wade nie jest w stanie podjąć żadnej, nawet najmniejszej samodzielnej decyzji bez konsultacji z asystentką. W pewnym momencie Lucy ma dość zachowania szefa i postanawia odejść z pracy. Dopiero po tym, George zrozumiał, że Lucy nie była tylko jego asystentką. Tak jak w każdej komedii i tu pojawia się wątek  happy endu.

3 / Speed: Niebezpieczna prędkość (1994)

Kino akcji, które opowiada historię walki z czasem i pościg za terrorystą. W Los Angeles, w jednym z wieżowców została podłożona bomba, którą na szczęście udało się rozbroić. Jednak okazało się, że szantażysta podłożył jeszcze jeden ładunek, tym razem w miejskim autobusie pełnym ludzi. Tutaj warunkiem ewentualnej eksplozji jest prędkość – materiał wybuchnie, jeśli auto zwolni poniżej 50 mil na godzinę. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy kierowca zostaje ginie z ręki jednego z pasażerów. Wtem sytuację stara się opanować Anna (Sandra Bullock), która siada za kierownicą auta i cały czas ma kontakt z centrum kryzysowym. Na szczęście, pasażerów udaje się ewakuować, jednak terrorysta atakuje jeszcze raz i porywa młodą dziewczynę. Tym razem, akcja jest jeszcze bardziej dramatyczna, gdyż pościg przenosi się do metra. Czy wszystko dobrze się zakończy i Anna zostanie uwolniona? Koniecznie musicie obejrzeć ten film z lat 90, który zresztą zapewnił Sandrze jedną z najważniejszych ról w jej początkach kariery. 

4 / 28 dni (2000)

Dziennikarka Gwen pochodząca z Nowego Jorku stara się korzystać z życia ile się tylko da. Często bywa na imprezach, które są zakrapiane alkoholem. Pewnego razu, na weselu jej siostry pod wpływem alkoholu kradnie limuzynę młodej pary, którą rozbija. Na skutek tego zdarzenia, sąd skazuje ją na 28 dni odwyku. Gwen oczywiście jak inni pacjenci musi respektować panujące tam zasady, jednak jest do nich wrogo nastawiona. Jej zachowanie zmienia się pod wpływem rozmów z terapeutą Cornellem, który stara się jej pomóc i wytłumaczyć, że w końcu powinna stawić czoła swojemu problemowi.

Co ciekawe, Sandra Bullock przed podjęciem się tej roli, przebywała kilka tygodni w zakładzie odwykowym, aby jak najlepiej wcielić się w postać osoby borykającej się z uzależnieniem.

5/ Narzeczony mimo woli (2009)

Margaret Tate grana przez Sandrę jest jedną z najważniejszych osób w jednym z nowojorskich wydawnictw. Gdy wydaje się, że jej ścieżka kariery sie rozwija, nieoczekiwanie  pojawiają się problemy. Kobieta jest Kanadyjką i kiedyś w związku z targami wydawniczymi we Frankfurcie zaniedbała sytuację związaną z wizą, dlatego teraz grozi jej deportacja, a jednym wyjściem z sytuacji jest jak najszybsze uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa. Tutaj, przedstawia przełożonym swojego “narzeczonego” Andrew, który jest jej asystentem. Wszyscy są zdziwieni tą wiadomością, gdyż businesswoman uchodzi za dość oziębłą osobę. Pierwotnie mężczyzna nie chce się zgodzić, ale Margaret stawia go pod ścianą – albo zostanie jej mężem, abo straci pracę, o którą bardzo długo się starał. Przystając na propozycję ślubu, Andrew zabiera szefową na Alaskę, gdzie w rodzinnym domu podczas 90 urodzin jego babci, ma przedstawić swoją przyszłą żonę rodzinie. W trakcie wyjazdu, ich relacja nabiera kolorytu, jednak i tutaj nie obejdzie się bez małych komplikacji…

6 /  Totalna magia (1998)

Czy może być lepsze połączenie sił aktorskich niż Nicole Kidman i Sandra Bullock na jednym ekranie? Dwie siostry zostają osierocone, a ich wychowaniem zajmują się ich ciotki, które opanowały sekrety czarnej magii. Dziewczyny krok po kroku odkrywają swoje nadprzyrodzone umiejętności. Niestety ciąży nad nimi przekleństwo – wszyscy mężczyźni, których obdarzają uczuciem są skazani na szybką śmierć. Czy uda im się zerwać rodzinną klątwę i w końcu będą wiodły szczęśliwe życie ze swoimi drugimi połówkami?

____________