Naturalne sposoby na błyszczące włosy - issue27.pl
 • URODA  • Naturalne sposoby na błyszczące włosy

Naturalne sposoby na błyszczące włosy

Podobnie jak w przypadku skóry, włosy także miewają gorsze chwile. Jednak dzięki odpowiedniej rutynie, przywrócisz im zdrowy blask. Poniżej znajdziesz 5 naturalnych sposobów na to, by na Twoich włosach znów zapanował piękny połysk: 

Spróbuj użyć płukanki z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy zawiera aminokwasy, przeciwutleniacze oraz właściwości antybiotyczne, które mogą pomóc w odbudowie włosów. Wiele popularnych szamponów zawiera siarczany i inne chemikalia. Płukanie octem jabłkowym zrównoważy poziom pH i przyczyni się do ich wzrostu oraz utrzymania połysku. 

Użyj maski do włosów z awokado

Receptura takiej maski zawiera zawiera miód, oliwę z oliwek – chroni włosy przed lokówkami i suszarkami, awokado – nawilża włosy, zawiera witaminę E i przeciwutleniacze oraz sok z cytryny, który jest naturalnie antybakteryjny.

Przepis na maskę znajdziesz poniżej: 

-1,5 awokado

-2 łyżki oliwy z oliwek 

-2 łyżki miodu Manuka

-0,5 soku z cytryny 

Wszystkie składniki należy wymieszać. 

Osusz włosy ręcznikiem natychmiast po kąpieli

Mokre włosy mogą sprawić, że będą one podatne na tworzenie się uszkodzeń, co z kolei prowadzi do puszenia się. Oczywiście zwykły ręcznik działa dobrze, ale istnieją również specjalne superchłonne, odprowadzające wodę ręczniki. Zostały zaprojektowane tak, aby szybko i delikatnie osuszyć włosy bez ich uszkadzania.

Przejdź na czystą pielęgnację

Warto sprawdzać produkty, których używamy w codziennej pielęgnacji, czy są nietoksyczne. Wybieraj kosmetyki i marki, które promują pielęgnację włosów 6-Free, co oznacza, że w ich składzie nie ma: siarczanów, silikonów, ftalanów, parabenów, DEA ani sztucznych barwników. 

Twoja dieta może mieć ogromny wpływ na wygląd włosów

Dodanie suplementów to zawsze świetny sposób, aby upewnić się, że otrzymujesz wystarczającą ilość witamin i minerałów, które są ważne dla zdrowych, jedwabistych pasm.