Joga na Instagramie - gdzie szukać najlepszych tutoriali? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Joga na Instagramie – gdzie szukać najlepszych tutoriali?

Joga na Instagramie – gdzie szukać najlepszych tutoriali?

Wiele osób planujących rozpocząć swoją przygodę z jogą nie wie od czego zacząć. Częstym dylematem jest, czy zapisać się na zajęcia do studia, czy lepiej trenować w domu. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się praktykować jogę, trzeba podejść do tego spokojnie. Warto pamiętać także, że nie odrazu zostaniemy zawodowymi joginami, gdyż taka praktyka ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. Ważne, aby dawkować sobie wysiłek, jak i związane z nim emocje. Z pewnością warto zobaczyć, jak robią to osoby, które od lat ćwiczą jogę. Poniżej znajdziecie kilka kont na Instagramie z tutorialami, które pokażą Wam jak dokładnie wykonać każdą z pozycji oraz zmotywują do działania. 

1/ @madalena_yoga 

Magda większość instruktaży publikuje na swoim kanale na Youtubie, jednak na jej instagramowym koncie możecie brać udział w live’ach, które skoncentrowane są na medytacji i oczywiście jodze. Dodatkowo, od października można się zapisać na cotygodniowe zajęcia, które zaspokoją Wasz umysł, jak i ciało. Dla spragnionych jogi, mamy dobrą wiadomość – na koncie @theodderside, Magda na żywo prowadzi krótkie sesje jogi.

2/ @jogawdomu

Konto prowadzone jest przez Natalię – podróżniczkę, blogerkę i nauczycielkę jogi z wieloletnim doświadczeniem. Na jej profilu znajdziecie wiele przydatnych krótkich filmików, jak i plansz z informacjami, które wskażą Wam odpowiednią drogę do samodzielnej praktyki. 

3/ @inflexibleyogis

Z kolei tutaj znajdziecie kilka instruktażowych klipów, które w rozsądny sposób pomogą Wam wzmocnić i rozciągnąć ciało. Dzięki drobnym poradom dowiecie się jak poprawić swoją postawę czy jak nauczyć się stać na rękach. Co więcej, poza filmikami na Instagramie, na swojej stronie internetowej mają również ebooki z wieloma przydatnymi wskazówkami dla nowicjuszy.  

4/ @yogarove 

Na tym profilu porady są kierowane głównie do osób początkujących, ale ci, którzy już mieli styczność z jogą również znajdą coś dla siebie. Na zdjęciach, grafikach widnieją przydatne sugestie, wskazujące na czym należy się skupić, aby nasza postawa była jak najbardziej prawidłowa. Jeśli  jakieś ruchy są dla Was za trudne – spokojnie, znajdziecie tu również porady, jak sobie ułatwić pierwsze kroki  w jodze. 

5/ @inspiremyyyoga 

Na pierwszy rzut oka, większość rzeczy, które pokazuje Rebecca są niewykonalne, ale to właśnie dowodzi, że praktyka czyni mistrza. Każdy ma swoje tempo, a regularność i skrupulatność sprawią, że sukces osiągniemy dużo szybciej niż pierwotnie mogłoby się wydawać.

6/ @lottasebzdayoga 

Jeśli jogini oraz wiarygodne badania, które mówią o pozytywnym wpływie jogi na zdrowie, jak i na długość życia  Was nie przekonują to może przekona Was 54-letnia Lotta. Myślę, że każda z Nas chciałaby mieć tak sprawne ciało w tym wieku!  Połączenie zdrowego stylu życia z regularną praktyką jest w stanie nam to zapewnić w przyszłości, a widoczne efekty z pewnością sprawią ogromną satysfakcję. 

7/ @tammyrara 

Na IGTV Tamary znajdziecie wiele filmików, które dokładnie pokazują krok po kroku, jak wykonać różne pozycje. Zaczynając od tych najłatwiejszych, a kończąc na tych bardziej skomplikowanych. Jeśli taki sposób ćwiczenia to za mało i chcecie spróbować czegoś więcej, zawsze możecie zapisać się na jogowy retreat do Tamary, który odbędzie się w przyszłym roku na Ibizie. Doświadczenie zebrane w takim miejscu z pewnością zostanie z Wami na długo. 

_____________