Padle zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Co warto o nim wiedzieć? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Padle zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Co warto o nim wiedzieć?

Padle zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Co warto o nim wiedzieć?

materiał reklamowy

 

Padle, dynamiczna mieszanka tenisa i squasha, zdobywa coraz większą popularność w Polsce.  PALMAR – młoda polska marka tworząca minimalistyczną i jakościową odzież active wear rozpoczęła współpracę ze szwedzką marką TwoTwo, produkującą najwyższej jakości sprzęt do padle. 

Boom na Padle 

Padle narodził się w Acapulco w Meksyku. Tam, jak głosi legenda, pewien biznesmen  o nazwisku Corcuera, grający na swojej posesji we fronton (sport rakietkowy stworzony w Meksyku w 1900 roku), z powodu nagminnie wypadającej piłki do sąsiadów, postanowił przeprojektować plac gry, dobudowując ściany i dzieląc kort siatką. Zasady gry w jedną całość zebrała jego żona. Enrique, bo tak miał na imię ów dżentelmen, był jednym z lepszych przyjaciół hiszpańskiego księcia Alfonso de Hohenlohe, który podczas odwiedzin Corcuera zakochał się w nowym sporcie i przywiózł go do swojej ojczyzny, gdzie wybudował pierwszy kort w Club Marbella. 

palmar

Ciekawostki

– padel jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie; obecnie w padla gra ponad 25 milionów osób w ponad 90 krajach;
– w Hiszpanii jest ponad 6 milionów aktywnych graczy, a padel jest drugim sportem w rankingu popularności, ustępuje jedynie piłce nożnej;
– w Argentynie w padla gra ponad 2 miliony osób;
– padel bardzo dynamicznie rozwija się w Szwecji, gdzie gra już ponad 0,5 miliona obywateli

 

Palmar i TwoTwo: Połączenie Innowacji i Tradycji

Kasia Rusin, założycielka marki PALMAR, pomieszkując w Hiszpani dostrzegła potencjał tej dyscypliny. Robiąc research wśród producentów sprzętu trafiła na Two Two – niszową markę, która idealnie wpisuje się w DNA, które przyświeca PALMAR. Została oficjalnym dystrybutorem i dołączyła sprzęt padlowy do swojej oferty.

TwoTwo to szwedzka marka specjalizująca się w produkcji sprzętu do padla. Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii i skandynawskiego designu, TwoTwo dostarcza produkty najwyższej jakości, które cieszą się uznaniem na całym świecie.

“Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z TwoTwo, wprowadzając na polski rynek sprzęt, który zadowoli zarówno amatorów, jak i profesjonalnych graczy padla. Nasza misja to nie tylko dostarczanie wysokiej jakości odzieży sportowej, ale także kompleksowego wyposażenia, które wspiera aktywny styl życia.”

– mówi Kasia Rusin, założycielka i projektantka PALMAR.

Padlowe szaleństwo ogranęło polskie i zagraniczne gwiazdy. Na kortach w Polsce można spotkać Agnieszkę Radwańską, Quebonafinde czy Joannę Jędrzejczyk, zaś na świecie fanami są David Beckham, Zinédine Zidane i Cristiano Ronaldo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez palmar (@palmar.club)