Jak zwiększyć poziom energii? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • WELL BEING  • Jak zwiększyć poziom energii?

Jak zwiększyć poziom energii?

Drastyczna zmiana pogody, znacznie krótsze dni oraz dużo mniej słońca, mogą spowodować osłabienie i obniżenie poziomu energii życiowej. Jeśli o 14:30 masz już dość i najchętniej zaszyłabyś się na kanapie owinięta kocem, to warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z naszym tekstem mówiącym o tym, jak zwiększyć poziom energii.

Witamina B

Wyniki amerykańskiego badania National Health and Nutrition Examination Survey wskazują, że nawet 20% dorosłych może mieć niedobór witaminy B12. Znacznie częściej występuje u kobiet, zwłaszcza tych zażywających doustne środki antykoncepcyjne, które mogą  powodować niedobory witaminy B12.  To wpływa na nasze hormony, zdrowie psychiczne oraz ogólne samopoczucie. W przypadku kiedy odczuwasz brak energii warto zastosować suplementację witaminy B.

Wyrób nawyk głębokich oddechów 

Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale często przez cały dzień bierzemy bardzo płytkie oddechy. Zrobienie chwilowej przerwy w ciągu dnia, by wziąć powolne, pełne, uważne i oczyszczające oddechy może mieć duży wpływ na naszą energię i przejrzystość. Napływ tlenu do mózgu poprawi nastrój, poziom energii i siłę myślenia.

Nawadniaj się 

Kiedy skóra jest sucha na twarzy, wygląd jest niekorzystny, smutny i zmęczony. Wewnętrze nawilżenie jest kluczowe, aby umysł i ciało były nawilżone i witalne. Często, zaraz po zjedzeniu pragniemy przekąsek, jednak tak naprawdę to po prostu sposób, w jaki nasz organizm prosi o trochę nawodnienia. Pij wodę i herbaty ziołowe, dodawaj elektrolity i cytrynę oraz jedz przekąski o wysokiej zawartości wody, takie jak arbuz i ogórki, aby utrzymać optymalne funkcjonowanie organizmu.

Jedz błonnik oraz białko. Unikaj dużej ilości skrobi i cukru

Jedzenie to w 100% nasze paliwo i chociaż uważamy, że jedzenie sprawia nam przyjemność, równie ważne jest, aby pamiętać, że wszystko, co wprowadzamy do organizmu, ma na nas wpływ. Błonnik i białko sprawią, że będziemy dłużej syci i syci, bez uczucia ciężkości lub ospałości. Błonnik pomaga usuwać odpady z naszego ciała, zapewniając  uczucie lekkości, podczas gdy białko odżywia mięśnie. Z drugiej strony, super węglowodanowa, bogata w skrobię żywność, a także żywność pełna dodanych cukrów spowoduje wzrost poziomu cukru we krwi, a następnie jego gwałtowny spadek. To powoduje, że poczujemy się zmęczeni i słabi. 

___________

Treść zawarta w tym artykule ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady i konsultacji, w tym profesjonalnej porady i konsultacji medycznej; zakłada się, że firma KC Issue(„Issue27.pl”) nie jest zaangażowana w udzielanie lub świadczenie porad lub usług medycznych.