Kadry z Paryża, czyli najlepsze filmy nakręcone w Mieście Miłości - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Kadry z Paryża, czyli najlepsze filmy nakręcone w Mieście Miłości

Kadry z Paryża, czyli najlepsze filmy nakręcone w Mieście Miłości

Paryż to miasto miłości, sztuki, mody, dobrego jedzenia i cudownych widoków. Niesamowita architektura oraz urocze zakątki kradną serca producentów filmowych hitów, którzy z przyjemnością osadzają perypetie bohaterów w stolicy Francji, zapewniając tym samym widzom niezłą wizualną ucztę.

Niedawno zakończony tydzień mody oraz premiera nowego serialu Darrena Stara “Emily w Paryżu” sprawiły, że apetyt na wizytę w tym mieście rośnie. Jak wiadomo obecna sytuacja nie sprzyja podróżom, istnieje jednak rozwiązanie, które umożliwia wyprawę do stolicy Francji i nie wymaga nawet opuszczenia kanapy – jest nim oglądanie filmów!

Miasto Świateł niejednokrotnie stało się scenerią dla kinowych hitów, listę kilku najciekawszych znajdziecie w kolejnych akapitach tego wpisu.

O północy w Paryżu

Produkcja przedstawia losy niedawno zaręczonej pary, która przyjeżdża do Paryża, by zaplanować swój ślub. Jednak jak to bywa u Allena, nic nie jest tak proste, jak się wydaje, więc wierność zakochanych zostaje poddana próbie. Tuż po premierze, w 2001 roku, film zebrał mnóstwo pochlebnych opinii, stał się również jednym z największych hitów reżysera od ponad 25 lat!

Jak ukraść milion dolarów

Zupełnie nie wiem dlaczego, ten film jest pomijany w większości publikacji, jakie przeczytałam na temat filmowego dorobku Audrey Hepburn. Jest zabawny, romantyczny, a wizualnie to juz prawdziwa uczta dla zmysłów. W tej pozycji, aktorka wciela się w rolę Nicole, córkę paryskiego fałszerza dzieł sztuki. Pewnego dnia, jej ojciec pożycza jedno ze swoich dzieł – posążek Venus na wystawę do Muzeum Lafayette. Jednak, aby  rzeźba mogła być ubezpieczona, musi pozytywnie przejść testy na autentyczność. Wystraszona Nicole, postanawia zapobiec temu i uchronić ojca przed kompromitacją.

Amélie

Francuski film, którego akcja toczy się w scenerii artystycznej dzielnicy Paryża – Montmartre.  To uroczy obraz ukazujący życie Amelie, mieszkającej i pracującej w 18. dzielnicy miasta. Dziewczyna bardzo chce pomóc innym znaleźć szczęście, co nieuchronnie prowadzi ją do  odkrycia prawdziwej miłości.

Niczego Nie Żałuję: Edith Piaf

Występ Marion Cotillard w La Vie en Rose był tak udany, że aktorka za tę kreację otrzymała Oscara. Film, którego akcja toczy się w Paryżu, jest biografią światowej sławy piosenkarki Edith Piaf. Tytuł pochodzi od najsłynniejszej piosenki Piaf „La Vie en Rose

Paryż może poczekać

Dokładnie tak, jak sugeruje to tytuł filmu, Paryż może poczekać  przedstawia kadry nie tylko z Paryża, ale ukazuje także ujęcia z uroczej francuskiej wsi. Jeśli szukasz lekkiego i odprężającego filmu z dużym naciskiem na typowo francuską scenerię, to ten tytuł będzie idealnym wyborem!

Julie & Julia

Produkcja z Meryl Streep w roli głównej jest prawdopodobnie bardziej romantyczna niż rzeczywistość, w jakiej żyła Julia Child. Mimo wszystko, film jest uroczy, zabawny i jest w nim mnóstwo apetycznie wyglądającego jedzenia oraz piękne otoczenie.

Nędznicy

Ekranizacja powieści Victora Hugo, ukazująca los mieszkańców Francji, borykających się z nierównościami społecznymi. Jedną z głównych postaci w filmie jest Jean Valjean, grany przez Hugh Jackmana. Bohater zostaje skazany na ciężkie roboty za kradzież chleba. Kiedy przy pomocy biskupa staje na nogi, Jean odnajduje lepsze życie i poprawia swoją pozycję społeczną, stając w obronie skrzywdzonych.

Marzyciele

Film można zaliczyć już do klasyków kina. Obraz Bernardo Bertolucciego przedstawia historię rodzeństwa, które pod nieobecność rodziców zaprasza do swojego domu studenta z USA. Młodzi ludzie eksperymentują z różnymi doznaniami, zaczynając od tych emocjonalnych, po realizacje coraz to odważniejszych fantazji seksualnych. Akcja filmu toczy się w roku 1968, kiedy w Paryżu ma miejsce społeczne i polityczne poruszenie.

Zakochany Paryż

Ten film to piękna podróż po Paryżu w towarzystwie najlepszych aktorów: Natalie Portman, Juliette Binoche, Willema Dafoe, Fanny Ardant, Nicka Nolte i Elijah Wood. To oni, w obiektywie Gusa van Santa, braci Coen, Toma Tykwera i Gerarda Depardieu wcielają się w role osób ukazujących, jak różne są definicje miłości.

Uprowadzona

Były agent służb specjalnych – Bryan, grany przez Liam Nessona rzuca się w pościg za handlarzami żywym towarem, którzy porwali jego córkę. Ukochane dziecko eks szpiega po raz ostatni było widziane w Paryżu, dokąd wyrusza śledczy, by zaprowadzić porządek i odnaleźć córkę.

_________