Klaska w szafie, czyli gdzie znajdziemy idealne białe koszule? - issue27.pl
 • MODA  • Klaska w szafie, czyli gdzie znajdziemy idealne białe koszule?

Klaska w szafie, czyli gdzie znajdziemy idealne białe koszule?

Biała koszula to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów damskiej oraz męskiej garderoby. Jest bezkonkurencyjnym must-have ubioru, który w połączeniu z atrakcyjnymi dodatkami jest w stanie odmienić każdy outfit.

Pierwotnie biała koszula stanowiła część bielizny, jednak z biegiem czasu sposób jej noszenia ulegał zmianie. Tak naprawdę dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku zaczęto ją eksponować, a jako pierwsza zrobiła to francuska cesarzowa Eugenia. Noszenie owej koszuli miało być symbolem hierarchii w społeczeństwie oraz zamożności. Wtedy nikt nie przypuszczał, że stanie się ona prawdziwą ikoną w świecie mody.

Dziś, białą koszulę najczęściej spotkamy w klasycznym wydaniu – z dłuższym tyłem, delikatnym kołnierzykiem i schowanymi guzikami, ale dostępne są również bardziej urozmaicone wersje na przykład z bufkami, falbankami czy ażurami. Nonszalancko założona, w fasonie oversize, najlepiej męska koszula może subtelnie podkreślić kobiecość.

Poniżej, znajdziecie kilka naszych typów, które mają świetne, ponadczasowe kroje, dzięki czemu możemy stworzyć wiele ciekawych stylizacji z ich udziałem.

Massimo Dutti, 199 pln

The Odder Side, 429 pln

Tova x Radzka, 269 pln

Karolina Najli, 399 pln

Elementy, 199 pln

Natalia Siebuła, 370 pln

Dose Label, 279 pln

Cos, ok.280 pln

___________