Najczęściej popełniane błędy w oczyszczaniu skóry - czego nie robić - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Najczęściej popełniane błędy w oczyszczaniu skóry – czego nie robić

Najczęściej popełniane błędy w oczyszczaniu skóry – czego nie robić

Oczyszczanie skóry brzmi niezwykle prosto i założę się, że większość osób nawet nie zastanawia się, co to właściwie znaczy. W ostatnich miesiącach nauczyliśmy się, że odpowiednie mycie rąk może pomóc ochronić się przed koronawirusem COVID 19. Zatem, w kwestii pielęgnacji nasuwa się pytanie, czy potrafimy prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Niektórych może zaskoczyć fakt, że i w tej dziedzinie istnieją pewne pułapki, których należy się wystrzegać. W moim dzisiejszym wpisie przedstawię kilka istotnych wskazówek dotyczących utrzymania czystej, zdrowej skóry. W ich opracowaniu pomogły zaprzyjaźnione z nami Panie ze sklepu Cosibella.pl.

Na początku warto zaznaczyć, że nieodpowiednie mycie twarzy może przyczynić się do zwiększenia problemów skórnych, takich jak wypryski, stany zapalne skóry.

Najczęściej popełniane błędy w oczyszczaniu skóry:

Niemycie twarzy przed snem

Tłuszcze, brud i pot mogą gromadzić się na skórze w ciągu dnia, a następnie przenosić się również na poduszkę. Szczególnie ważne jest, aby zmyć makijaż przed pójściem spać, aby odblokować pory i pozwolić skórze oddychać!

Nieumycie rąk przed dotykaniem twarzy

Przed aplikacją jakichkolwiek produktów na skórę upewnij się, że Twoje ręce są czyste!

Brak podwójnego oczyszczania

Nie wszystkie środki myjące usuwają ślady makijażu, olejków i osadów na skórze, a nadmierne pociąganie lub pocieranie może spowodować uszkodzenie skóry, szczególnie w okolicach delikatnych okolic oczu. Zacznij od delikatnego usunięcia makijażu, a następnie użyj środka myjącego bez mydła, który nie usunie ze skóry naturalnej powłoki.

Zbyt gorąca woda

Podczas gdy gorąca woda jest przyjemna dla skóry, może podrażniać i wysuszać twarz. Ciepła woda jest najlepsza, ponieważ pomaga otworzyć pory i uwolnić zatkany brud i sebum.

Mycie mydłem

Konwencjonalne mydło może w rzeczywistości pozbawić twarz naturalnej ochrony i zaburzyć poziom pH. Specjalistyczne produkty do twarzy mają na celu nie tylko oczyszczanie, ale także ochronę równowagi pH skóry i wspomaganie jej gojenia.

Wielokrotne używanie tego samego ręcznika

Wilgotny ręcznik może być idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii i pleśni. Dlatego warto sięgać po świeży ręcznik, aby unikać przenoszenia zarazków na skórę twarzy.

Zbyt częste złuszczanie

Nadmierne szorowanie może podrażniać skórę i powodować zaczerwienienia. Złuszczanie  skóry powinno wykonywać się tylko raz lub dwa razy w tygodniu, aby uniknąć przesuszenia i zdzierania skóry z naturalnej bariery ochronnej.

 

Jak zatem prawidłowo oczyszczać twarz? Oto wskazówki: 

Aby uzyskać promienną i zdrowo wyglądającą skórę, po demakijażu nałóż na twarz preparat oczyszczający, delikatnie masuj okrężnymi ruchami przez około 20-30 sekund, następnie spłucz letnią wodą.Wytrzyj twarz świeżą bawełnianą chusteczką do twarzy. Unikaj pocierania lub wycierania.

Opcjonalnie nałóż tonik, szczególnie w przypadku szczególnych problemów pielęgnacyjnych, takich jak trądzik lub bardzo sucha skóra. Zaraz po umyciu i lekkim osuszeniu twarzy nałóż serum i krem ​​nawilżający, gdy skóra jest jeszcze lekko wilgotna.

Produkty pielęgnacyjne, które idealnie oczyszczą skórę znajdziecie na stronie Cosibella.pl