Demakijaż: wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, dzięki którym uzyskasz efekt świeżej twarzy - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Demakijaż: wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, dzięki którym uzyskasz efekt świeżej twarzy

Demakijaż: wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, dzięki którym uzyskasz efekt świeżej twarzy

 

Dobrze wykonany demakijaż to najlepszy krok w stronę utrzymania cery w świetnej kondycji. Opanowanie poprawnej techniki zmywania makijażu i nieczystości z całego dnia jest kluczowe. Dlatego też wartościową wiedzą jest to w jaki sposób stosować płyn mineralny, olejki, czy metody dedykowane obszarom wrażliwym, takim jak oczy oraz usta. Równie istotne co dobra technika, jest dobranie produktów do rodzaju cery oraz makijażu. Sprawdź, czy wykonywane przez ciebie usunięcie makijażu służy twojej skórze, czytając nasze wskazówki o tym jak prawidłowo wykonywać demakijaż.

1. Wbierz odpowiedni środek do demakijażu

Płyn micelarny

To idealny wybór dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla cery wrażliwej. To rodzaj produktu, który wykorzystuje maleńkie micele, przyciągające i usuwające zanieczyszczenia takie jak, sebum i kolorowe kosmetyki. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu delikatnego i średniego makijażu.

Aby odpowiednio zastosować preparat, należy namoczyć płatek kosmetyczny wodą micelarną i delikatnie docisnąć go do skóry, pozwalając mu usunąć makijaż bez pocierania skóry. Jeśli masz obszary, w których makijaż jest mocniejszy, pozostaw na nich płatek na około minutę, a następnie delikatnie go wytrzyj. Po zastosowaniu płynu mineralnego, należy opłukać twarz wodą. Dzięki temu nie pozostawisz na powierzchni skóry żadnych pozostałości i utrzymasz jej naturalną równowagę.

 

Nuxe VERY ROSE woda micelarna 3-w-1 82 zł, Clarins Cleansing Micellar Water PICK & LOVE 69 zł

 

Płyn do demakijażu na bazie oleju

Olejki do demakijażu najlepiej sprawdzają się do usuwania ciężkiego lub wodoodpornego makijażu, ponieważ bez trudu rozpuszczają uporczywe produkty. Zaaplikuj produkt na suchą skórę, delikatnie masując ją okrężnymi ruchami.

Pozostaw preparat na maksymalnie minutę, żeby skutecznie usunąć podkład i makijaż oczu. Na koniec przetrzyj twarz używając ciepłej, wilgotnej ściereczki.  Jest to bardzo skuteczny sposób, jednak osoby z cerą tłustą lub skłonną do trądziku powinny wykonać test, aby sprawdzić, czy produkt nie wywołuje wyprysków.

ONLYBIO Ritualia JOY Olejek do demakijażu 41,99zł, Caudalie Vinoclean Olejek do Demakijażu 60,90zł

Balsam lub krem ​​oczyszczający

Produkty tego typu łączą w sobie siłę usuwania, jaką mają te bazujące na olejkach oraz moc składników nawilżających. Dzięki takiej kompozycji zapewniają właściwości odżywcze. Aby oczyścić twarz, zaaplikuj niewielką ilość balsamu lub kremu na dłonie i wmasuj go w skórę okrężnymi ruchami.

Pozostaw na około minutę, żeby makijaż się rozpuścił. Usuń preparat za pomocą ciepłej myjki lub spłucz go letnią wodą. Upewniaj się, że wszystkie resztki zostały usunięte. Metoda ta oczyszcza skórę, pozostawiając ją miękką i nawilżoną.

Balsam lub krem ​​oczyszczający

Medik8 – Cream Cleanse – Jedwabisty Krem do Demakijażu/ Cosibela.pl 125zł,  Murad Żel do mycia twarzy Soothing Oat and Peptide Cleanser/ puderikrem.pl 284zł

2.Demakijaż oczu

Skóra wokół oczu charakteryzuje się wyjątkową delikatnością, dlatego też wymaga szczególnej troski podczas zmywania makijażu. Aby oczyścić ten obszar zastosuj środek dedykowany demakijażowi oczu. Taki produkt jest znacznie łagodniejszym wyborem dla wrażliwej skóry. Podczas zmywania unikaj ostrego tarcia lub ciągnięcia skóry, które mogą doprowadzi do pojawienia się przedwczesnych oznak starzenia, takich jak zmarszczki.

Żeby skuteczne usunąć makijaż oka, pozostaw płyn do demakijażu na chwilę. To pomoże rozpuścić uporczywe produkty, takie jak wodoodporny tusz do rzęs lub eyeliner. Po minucie użyj miękkiej, wilgotnej myjki lub świeżego wacika, aby wytrzeć makijaż.

Technika ta gwarantuje, że nawet najbardziej trwałe kosmetyki zostaną usunięte bez użycia nadmiernej siły, zachowując integralność skóry. W przypadku bardzo mocnego makijażu oczu, wykonaj powyższe kroki ponownie.

Lancome BI FACIL YEUX CLEAN& CARE / Zalando.pl 169zł, Sisley Eau Efficace Gentle Eye Makeup Remover Face and Eye/ Notion.pl 329,80

3.Oczyszczanie skóry twarzy

Po wykonaniu demakijażu, istotne jest dokładne oczyszczenie twarzy, to pomoże pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i resztek makijażu. Oto jak skutecznie oczyścić skórę, aby zachować jej zdrowie i blask:

Użyj delikatnego środka czyszczącego:

Wybierz delikatny środek do mycia twarzy, dopasowany do typu skóry. Dzięki niemu usuniesz wszelkie ślady makijażu i olejków, nie pozbawiając skóry naturalnego nawilżenia. Następnie zaaplikuj środek czyszczący opuszkami palców i wmasuj go w skórę okrężnymi ruchami przez 60 sekund. Wytworzy się lekka piana, która usunie wszelkie pozostałości zanieczyszczeń z porów. Na tym etapie możesz wesprzeć się również specjalnymi szczoteczkami do oczyszczania twarzy.

W tym wypadku również unikaj ostrego szorowania. Skóra po demakijażu potrzebuje delikatnej pielęgnacji. Zbyt energiczne pocieranie może spowodować podrażnienia oraz uszkodzenie naturalnej bariery ochronnej skóry. Zamiast tego wykonuj delikatne ruchy i pozwól, aby środek czyszczący wykonał całą pracę polegającą na oczyszczeniu twarzy.

Pamiętaj o tym, aby dokładnie spłukać produkt. Użyj do tego letniej wody. Obmywaj, aż do momentu usunięcia całego środka czyszczącego. Ten krok jest niezbędny, ponieważ pozostałości mogą prowadzić do podrażnień lub wyprysków. Póżniej osusz skórę czystym ręcznikiem.

Inglot Żel do mycia twarzy Soft & Smooth 49zł, Foreo LUNA™ Micro-Foam Cleanser 2.0/ Douglas.pl 165,99 zł

Opanowanie poprawnej techniki demakijażu zapewni nie tylko świeży wygląd. To kluczowy krok do tego, aby utrzymać zdrową i promienną cerę. Dokładne oczyszczenie twarzy jest również niezbędne, żeby uniknąć zatkania porów i pojawiania się wyprysków. Wykonaj ten wieczorny rytuał i pozwól, aby Twoja skóra odzwierciedlała Twoje zaangażowanie w pielęgnację oraz dobre samopoczucie.

Przeczytaj również nasz artykuł o najczęściej popełnianych błędach w oczyszczaniu skóry – czego nie robić.