Stylizacje idealne na kameralnego Sylwestra - issue27.pl
 • MODA  • Stylizacje idealne na kameralnego Sylwestra

Stylizacje idealne na kameralnego Sylwestra

 

Sylwester to dla wielu z nas jedyna okazja, żeby móc błyszczeć i to dosłownie. Jest to bowiem noc, w którą żegnamy stary rok – obyśmy ten pożegnali na dobre – i witamy kolejny. Tegoroczny zakończenie z pewnością dla niektórych będzie wyjątkowe, bo spędzone w domu . Gdyby nie fakt, że właśnie tu spędziliśmy cały rok, na taką sylwestrową domówkę polecilibyśmy wygodne i adekwatne do miejsca stylizacje. Sytuacja jednak wymaga odłożenia dresów na bok i skorzystania z okazji, w której możemy w końcu wyglądać jak milion dolarów. Tym, którzy w sylwestrową noc jednak mają zamiar wyruszyć z domu, nie polecamy korzystać z poniższych inspiracji, nie udałoby się przemknąć niezauważonym.

1/Domówka u Gatsby’ego

Styl lat 20-tych jako motyw przewodni często pojawia się na Sylwestrowych imprezach i nie tylko. Daj się ponieść fantazji i stwórz w swoim domu klimat à la Great Gatsby Party. Zaszalej z cyrkoniami, kryształkami oraz innymi świecidełkami, a delikatna, gładka sukienka niech będzie dla nich tłem idealnym. Nie bój się przesadzić, w końcu to jedyna taka noc w roku.

2/ Jeśli Sylwester, to z cekinami

To już chyba klasyk. Nie ma lepszej okazji, żeby ubrać się w cekiny, niż właśnie sylwestrowa noc. Cekiny zyskały największą popularność również w latach 20-tych i do dzisiaj możemy je spotkać na salach bankietowych i wybiegach, ponieważ są niezwykle ozdobne, wręcz nie sposób ich przeoczyć. Powierzchnia cekinów odbija światło w taki sposób, że kreacja mieni się w świetle reflektorów, a co więcej, w świetle domowych lamp będzie robiła równie niezwykłe wrażenie. 

3/ Nieformalna formalność

Czyli klasyka w niecodziennym wydaniu. Wybierz garnitur, jednak niezbyt oczywisty. Jeśli lubisz wyglądać elegancko, ale nie masz ku temu okazji, to wykorzystaj właśnie ten wieczór i połącz klasykę z odrobiną szaleństwa. Buty wiązane przy kostce możesz zawiązać na spodniach, tak jak to robią prawdziwe it girls. Obfita kolia będzie się prezentowała niebanalnie w towarzystwie czarnej, ściętej marynarki. I wcale nie musisz się martwić, że dekolt będzie niestosowny czy zbyt wyzywający, Twój dom- Twoje zasady.  

____________

Autorka: Anna Wójciak