Wegańskie torebki - gdzie ich szukać? - issue27.pl
 • MODA  • Wegańskie torebki – gdzie ich szukać?

Wegańskie torebki – gdzie ich szukać?

 

Bardzo często pojawiało się przekonanie, że torebka wykonana ze skóry zwierzęcej będzie nam służyć przez lata bez większych uszkodzeń. Jednakże, ta myśl staje się coraz bardziej zapomniana ze względu na odkrywanie nowych materiałów oraz technologii wykorzystywanych w produkcji. Na rynku dostępna jest coraz bardziej urozmaicona oferta torebek wegańskich wykonanych chociażby ze skóry z ananasa, kukurydzy czy plastikowych butelek. Świadomość ludzi na temat środowiska, pozyskiwania surowców z roku na roku rośnie, dlatego wiąże się to z coraz większym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem na alternatywne wersje skórzanej galanterii. 

Poniżej przygotowałyśmy dla Was propozycje marek, które tworzą przepiękne akcesoria bez wykorzystywania naturalnych skór. 

1/ Alexandra K

Marka powstała w 2014 roku, w swojej produkcji wykorzystuje innowacyjne tkaniny, które są nie tylko wegańskie, ale także ich produkcja jest przyjazna środowisku. W swoich projektach, brand wykorzystuje materiały wykonane ze skóry z jabłek, kukurydzy czy ananasa. Twórczyni zapewnia, że jej torebki idą z duchem czasu – są ponadczasowe, praktyczne, gdyż muszą zmieścić wszystkie kobiece niezbędniki, a dodatkowo są produkowane w sposób ekologiczny. 

2/ JW PEI

Marka posiadająca siedzibę w Los Angeles została założona przez młode małżeństwo. Dla twórców priorytetem była łatwa dostępność dla klientów oraz półprodukty, które będą jak najlepsze dla środowiska. Torebki wykonane są z certyfikowanych materiałów, w tym z materiałów stworzonych z plastikowych butelek. W ofercie znajdują się modele ponadczasowe w stonowanych kolorach dla zwolenniczek minimalizmu, ale osoby, które chcą wprowadzić więcej koloru do swoich stylizacji czy więcej oryginalnego kształtu również tutaj coś dla siebie znajdą. 

3/ Matt & Nat

Jest to jedna z pierwszych marek, która weszła na rynek z produktami, które zostały stworzone z użyciem wegańskich materiałów.  Twórcy w swojej pracy kierują się mottem “Life beautifully”, za którym kryje się poszanowanie pracowników, miłość do designu i natury,  a także autentyczność i doskonałość. Od 2007 roku w swoich projektach, Matt & Nat wykorzystuje jedynie materiały wykonane w 100% z recyklingowanych plastikowych butelek. W swojej szerokiej gamie produktów, poza torebkami twórcy proponują również kurtki w stylu motocyklowym, trencze, a nawet buty.

4/ Atomy

Rodzima marka pochodząca z Gdańska wykracza poza swoją dotychczasową ofertę torebek wykonanych ze skór naturalnych, ponieważ kolekcja została powiększona o modele wykonane z Pinatexu, czyli tkaniny wykonanej z włókien liści ananasa. Dodatkowo jest to produkt uboczny zbiorów owoców ananasa, więc nie potrzeba tworzyć specjalnych plantacji do wyłącznego pozyskania nowego materiału. Wierzchnia warstwa torebki pokryta jest specjalną powłoką, dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała i odporna na wodę. W tej kolekcji pojawiły się kultowe wzorki marki, ale zostały też stworzone zupełnie nowe modele, które nie pojawiły się w poprzednich edycjach. 

https://www.instagram.com/p/CC5aHIunse3/

5/ HVISK

HVISK jest kolejną marką powstałą w Kopenhadze, która chce stać się częścią wegańskiej rewolucji. Według projektantów, zrezygnowanie ze skór naturalnych jest sposobem na odkrywanie nowych, alternatywnych możliwości produkcji. Dewizą twórców jest bycie autentycznym brandem, dlatego tak ważna jest dla nich transparentność i uczciwość we wszystkim co robią. 

______________