Perfumy z naturalnym składem - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Perfumy z naturalnym składem

Perfumy z naturalnym składem

 

Coraz chętniej sięgamy po naturalne kosmetyki, ich oferta stale rośnie,  gdyż producenci starają się odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów. Ta zielona zmiana zaczęła powoli wkraczać również do świata zapachów. W porównaniu do tradycyjnych perfum, nie zawierają one sztucznych składników, a ich bazę stanowią naturalne olejki eteryczne oraz roślinne esencje. Twórcy gwarantują, że produkcja oparta na zasadach prawdziwego rzemiosła perfumiarskiego oraz wykorzystanie składników pochodzących prosto z natury wystarczą, aby stworzyć oryginalny, pożądany zapach. Dodatkowo, bardzo często naturalność dostrzegana jest nie tylko w składzie, ale także w minimalistycznym designie flakonika. Zaintrygowana tym rozprzestrzeniającym się trendem także w kategorii zapachów, postanowiłam stworzyć zestawienie marek, gdzie możecie znaleźć owe perfumy. 

1/ Ferity 

Definicję świadomego wyboru według marki kształtuje troska klienta o siebie samego, jego najbliższych oraz o środowisko. Odpowiedzialne wybory mogą mieć wpływ na lepszą przyszłość, nawet te dotyczące tak drobnych spraw jak dobór perfum.  Twórcy Ferity poprzez swoje produkty starają się oddać piękno natury oraz ideał prostoty, który widoczny jest także w wyglądzie małych flakonów. 

Na chwilę obecną, asortyment marki nie jest szeroki, jednak gwarantuję, że po przeczytaniu opisów zapachów będziecie w stanie je sobie od razu wyobrazić. 

2/ Fridge by YDe

Marka Fridge kojarzona jest  głównie ze świeżymi kosmetykami, ale od pewnego czasu w swojej ofercie mają również dostępne perfumy i wody perfumowane. Niszowe połączenia naturalnych składników sprawiają, że są one wyjątkowe. Dodatkowym atutem podkreślającym ich oryginalność jest to, że na każdej skórze pachną one zupełnie  inaczej. Tutaj, tak jak w przypadku pozostałych produktów marki – świeżość jest również zachowana na odpowiednim poziomie, ponieważ  data ważności perfum wykonanych z użyciem alkoholu wynosi 24 miesiące, a tych z wykorzystaniem wody wynosi 6 miesięcy.  

3/ Abel

Marka została założona przez byłą panią winiarz z okolic Amsterdamu oraz specjalistę od perfum z Sao Paulo. Wynikiem ich współpracy są perfumy, które poprzez swoją uniwersalność są odpowiednie zarówno dla niej, jak i dla niego. Każdy zapach tworzony jest z mieszanki precyzyjnie dobranych olejków i izolatów. Dodatek składników, które wcześniej były niedostępne lub nieznane w świecie perfumerii, daje twórcom większą możliwość fantazji i kreowania nieoczywistych połączeń, dzięki czemu mogę się one trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. 

4/ Jan Barba

W swojej produkcji wykorzystują standardy rzemiosła, które pochodzą z XIX wieku. Delikatność to dewiza, którą kierują się założyciele marki w procesie tworzenia każdego nowego, niepowtarzalnego zapachu. Kreatorzy podkreślają, że krótszy czas trwania zapachu nie jest jego wadą, a wręcz przeciwnie, ponieważ wskazuje to na jego naturalność i brak zastosowania dodatkowych wspomagaczy. 

https://www.instagram.com/p/CBQT5zMJg3S/

___________