Wnętrzarskie trendy 2021 - issue27.pl
 • WNĘTRZA  • Wnętrzarskie trendy 2021

Wnętrzarskie trendy 2021

 

Ubiegły rok zaskoczył nas wszystkich. Niespodziewanie, dom stał się naszym miejscem do pracy, spędzania wolnego czasu oraz  relaksu. W mgnieniu oka musieliśmy nauczyć się funkcjonalnie podchodzić do naszej przestrzeni oraz aranżować ją w taki sposób, aby czerpać z niej możliwie najwięcej korzyści. Nowy, 2021 rok czas wielkich nadziei na upragniony powrót do normalności, jaką znaliśmy przed pandemią. Jednak zanim to nadejdzie, sprawdzamy, jakie trendy wnętrzarskie będą popularne w 2021 roku. 

Oto nasze zestawienie: 

Dom funkcjonalny

Pandemia bez wątpienia wpłynęła na nas. Spowodowała również, że nasze życie przeniosło się do domu. Praca, spotkania towarzyskie oraz czas wolny – to wszystko odbywa się w jednym miejscu. Taka sytuacja spowodowała, że aranżacja wnętrza musi być funkcjonalna, tak by szybko można było dostosować je do zmieniających się potrzeb.

Minimalizm w wydaniu Japandi

Japandi jest połączeniem skandynawskiej prostoty oraz japońskiego minimalizmu. Oba style są dobrze znane i cenione za swoją ponadczasową estetykę, dzięki czemu tworzone aranżacje będą niezwykle uniwersalne. Kojarzona z krajem kwitnącej wiśni surowość, okraszona dodatkami w skandynawskim klimacie pozwoli stworzyć kompozycje wnętrzarskie, w których spędzanie czasu stanie się przyjemnością.

Teksturowane ściany

Tekstura w wystroju wnętrz jest niezwykle ważna, wpływa na odczucia i dotyk. Może to być uczucie pluszowego dywanu pod bosymi stopami lub chropowaty,  drewniany blat. W 2021 roku tekstura będzie głównym elementem w dekoracji ścian. Według Milan Design Agenda natura odgrywa dużą rolę w tej historii. Kamień, marmur, drewniane belki i panele ścienne zyskają drugie życie. 

Roślinność 

Rośliny zdobią wnętrza od wieków. Obecnie, koncept domowej dżungli zyskuje na popularności. Jeśli jednak z jakiegoś powodu prawdziwe rośliny nie są dobre do waszego wnętrza, można sięgnąć po suszone wersje, a tych nie brakuje. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele realistycznie wyglądających alternatyw, które cieszą się uznaniem w  kręgach najbardziej znanych projektantów.

Kolory 2021

W tym roku Instytut Pantone wskazał dwa odcienie: Ultimate Grey oraz  Illuminate Yellow. Pierwszy z nich odnosi się do siły, odporności i ukojenia. Natomiast drugi jest symbolem nadziei i optymizmu. Taki wybór jest nawiązaniem do naszych obecnych potrzeb.