Rozwiązania eco-friendly w świecie kosmetyków - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Rozwiązania eco-friendly w świecie kosmetyków

Rozwiązania eco-friendly w świecie kosmetyków

 

Świadomość dotycząca zagrożeń, jakie czyhają na naszą planetę wciąż rośnie. Wiele branż wdraża nowe technologie i rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć ilość produkowanego plastiku i zanieczyszczeń. Samodzielnie również możemy wdrażać je do naszego życia, na przykład wybierać produkty kosmetyczne, które nie pogarszają stanu środowiska.  Aby Wam w tym pomóc przygotowałam kilka wskazówek, dotyczących tego, jak zacząć stosować w codziennym życiu. 

1/ Mydła i szampony w kostkach

Na rynku dostępna jest coraz większa oferta mydeł, szmponów i odżywek do włosów w kostkach. Działają one tak samo dobrze, jak ich tradycyjne odpowiedniki, a ilość zużytego plastiku do wyprodukowania opakowań jest duża mniejsza. Warto zaopatrzyć się przy okazji w małe, metalowe puszki na kostki, aby nie miały one ciągłego konktatu z wodą, dzięki czemu starczą nam na dłużej.

2/ Kosmetyki w opakowaniach z recyklingu

Jeśli nie możecie przekonać się do kosmetyków w wersji bez zbędnych plastikowych opakowań, tak jak w przypadku wspomnianych wyżej szamponów, mydeł do kąpieli czy odżywek, warto wybierać te kosmetyki, których opakowania zostały wykonane z recyklingu. 

3/ Waciki wielorazowe

Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych wacików, których najczęściej użwaymy do codziennego demakijażu. Od jakiegoś czasu można je dostać bez problemu w znanych drogeriach. Korzystamy z nich w ten sam sposób, jak z tych jednorazowych, a wystarczy tylko, że po pielęgnacyjnej rutynie upierzemy je w pralce. 

4/ Artykuły higieniczne 

Jest to kwestia bardzo indywidualna i jest to w pełni zrozumiałe, że ktoś woli stosować jednorazowe produkty higieniczne podczas miesiączki. Jednak warto mieć świadomość, że są dostępne bardziej ekologiczne aternatywy, takie jakie kubeczki menstruacyjne czy podpaski wielorazowe. 

Oczywiście, wybierając produkty jednorazowe warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawierały one substancji syntetycznych, petrochemicznych oraz perfum lub takich, które mogą wywoływać alergie lub podrażnienia. 

___________