Kim jest Margaret Zhang - nowa redaktor naczelna Vogue China - issue27.pl
 • MODA  • ENCYKLOPEDIA MODY  • Kim jest Margaret Zhang – nowa redaktor naczelna Vogue China

Kim jest Margaret Zhang – nowa redaktor naczelna Vogue China

 

Kilka dni temu światowe media obiegła niezwykła wiadomość – 27 letnia influencerka Margaret Zhang została redaktor naczelną chińskiego wydania Vogue.

Zhang jest Australijką o chińskich korzeniach, która zgromadziła na swoim Instagramie grono 1,2 mln obserwujących. Jej wizerunek jest dość charakterystyczny, a wszystko przez jasną, błękitną czuprynę, minimalistyczny styl oraz upodobanie do eklektyzmu. Jednak talenty Margaret nie kończą się na umiejętnym dopieraniu garderoby oraz kreowaniu własnego image’u, influencerka ma szerokie portfolio artystyczne. Pracowała jako reżyserka filmowa – napisała scenariusz pod tytułem Numer 65, reżyserka kreatywna, fotografka, stylistka, pisarka i czasami modelka. 

Nowa redaktor naczelna obecnie mieszka w Sydney, gdzie dorastała, co jakiś czas podróżując do Chin. Margaret planuje przenieść się do Pekinu, gdy tylko pozwoli na to sytuacja pandemiczna. Influencerka w swoich nowych obowiązkach widzi szansę na zmianę postrzegania Chin na świecie –  „Istnieje wiele kontekstów związanych z Chinami, które nie są dostrzegane; często są postrzegane jako monolityczny byt, w przeciwieństwie do kraju jednostek i innowacji ”- mówi w wywiadzie dla amerykańskiego Vogue. „Myślę, że Vogue China to ogromna platforma komunikacji nie tylko do świata, ale także własnych obywateli. Istnieje ogromna szansa, aby wspierać lokalne talenty – w filmie, muzyce i sztukach pięknych, a nie tylko w modzie – i wprowadzić je na światową scenę, ponieważ jest  rozpoznawalna i ciesząca się zaufaniem marką ” – dodaje.

W 2016 roku odpowiadała za produkcję dwóch okładek pierwszego wydania Vogue Me China. Jednak to nie wszystkie osiągnięcia młodej redaktor,  jest także współzałożycielką Background – globalnej firmy konsultingowej, która współpracuje z światowymi gigantami, takimi, jak Airbnb, czy YouTube oraz markami modowymi Moncler i Mulberry.

Na stanowisku redaktor naczelnej zastępuje Angelikę Cheung – założycielkę magazynu Vogue China, której 16-letnia kadencja w tym magazynie zbiegła się z rozwojem luksusowej mody w tym kraju. Nominacja Zhang oznacza zmianę pokoleniową i strategiczną.  Margaret założyła swojego pierwszego bloga Shine by Three, w wieku 16 lat w 2009 roku i doskonale odnajduje się w cyfrowym świecie, podobnie jak młodzi ludzie jej pokolenia, dla których będzie tworzyć Vogue.

Byłam we właściwym miejscu we właściwym czasie” – tak mówi o początkach prowadzenia swojego bloga, przyznając, że zarówno fakt jej młodości, jak i statusu osoby kolorowej przyciągnęły uwagę ludzi w Australii. Margaret Zhang zadbała o rozwój swojego hobby i o to, by z pasji stało się ono także pracą. Influencerka studiowała na Uniwersytecie w Sydney.  Uzyskała tam licencjat na kierunkach handel oraz prawo.

Bardzo się cieszę, że Margaret jest naszą nową redaktorką naczelną Vogue China. Jej międzynarodowe doświadczenie, wyjątkowa wieloplatformowa wiedza w dziedzinie cyfrowej i szerokie zainteresowania to idealne połączenie, które poprowadzi Vogue China w przyszłość.

– powiedziała Anna Wintour