Zmiany w rutynie pielęgnacyjnej na wiosnę - 7 praktycznych wskazówek - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Zmiany w rutynie pielęgnacyjnej na wiosnę – 7 praktycznych wskazówek

Zmiany w rutynie pielęgnacyjnej na wiosnę – 7 praktycznych wskazówek

 

Już niebawem rozpocznie się jedna z najpiękniejszych pór roku, czyli wiosna. Wiele z Was zapewne czeka na ten czas z niecierpliwością. Warto zatem przygotować skórę na jej nadejście. Poniżej znajdziecie 7 praktycznych wskazówek, które pomogą przetransferować rutynę pielęgnacyjną z zimowej na wiosenną.

1.Ogranicz “ciężkie” kremy

Jeśli do zimowej rutyny włączyliśmy zmiękczający krem ​​nawilżający, który miał za zadanie wspomaganie naturalnej produkcji sebum przez skórę, to warto wymienić go na produkt o lżejszej formule.  Aby ułatwić to przejście, możemy zacząć od naprzemiennego stosowania – co drugi dzień albo używania cięższego kremu na noc, a lżejszego na dzień.

2.Peeling i scrub

Teraz jest idealny czas, na to, aby skorzystać z peelingów i lekkich peelingów złuszczających, pomogą odświeżyć skórę i rozjaśnić jej wygląd. Warto sięgnąć po produkty, które delikatnie oczyszczą i odbudują naskórek. 

3.Dodaj serum antyoksydacyjne

Naturalnie wiosną skóra jest bardziej eksponowana na słońce oraz jego działanie, dlatego niezbędnym elementem pielęgnacji w tym czasie jest  serum przeciwutleniające. Taki kosmetyk będzie przeciwdziałał szkodom wywołanym przez wolne rodniki. 

4.Maseczka z glinki 

Glinka ma właściwości złuszczające oraz zmiękczające. Pomoże zachować czystość i dobry stan skóry wiosenną porą. Zaleca się stosowanie raz w tygodniu. 

5. Wzmocnij SPF

Jeśli planujemy przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, to powinniśmy sięgnąć po krem przeciwsłoneczny z filtrem SPF 50 lub wyższym.

6. Zmień paletę kolorów

Ciemne odcienie idealnie sprawdzały się w makijażu się w miesiącach zimowych, jednak wiosną mogą być nieco przytłaczające. Aby uzyskać efekt lekkiego i świeżego looku, warto włączyć do codziennego makijażu dzięki różowe i brzoskwiniowe kolory. 

7.Zwróć uwagę na produkty zwiększające wrażliwość na słońce

Produktu zwiększające wrażliwość skóry na słońce z zawartością takich składników, jak retinol lub kwas glikolowy, to kosmetyki, których użytkowanie warto ograniczyć wiosną.