Streching poranny vs wieczorny. Jak ćwiczyć o różnych porach dnia? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Streching poranny vs wieczorny. Jak ćwiczyć o różnych porach dnia?

Streching poranny vs wieczorny. Jak ćwiczyć o różnych porach dnia?

 

Ciało potrzebuje zupełnie innych ruchów o poranku oraz wieczorną porą. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby zwracać uwagę na jego potrzeby i możliwości, żeby dostosować się do rytmu naszego ciała – mięśni oraz umysłu.

Warto poznać rytm oraz potrzeby swojego organizmu i wiedzieć, o jakieś porze dane ćwiczenia dadzą oczekiwany efekt. Co robić, aby skutecznie pobudzić się do działania oraz w jaki sposób odprężymy się i wyciszymy – przedstawiamy kilka pozycji treningowych, które warto wykonywać o określonej porze dnia, aby wyciągnąć z nich oczekiwanie korzyści.

Poranek

Rano tryskamy energią i mamy ochotę na dynamiczne ćwiczenia rozciągające, aby zwiększyć przepływ krwi, ciepło i krążenie. O tej porze, możemy czuć presję czasu i chcieć od razu przystąpić do treningu. Jednak pamiętajmy, że kluczowym elementem każdego treningu, które nie można ominąć jest rozgrzewka.   jeśli mamy Rozpoczęcie ćwiczeń z zimnymi, na wpół śpiącymi mięśniami może spowodować poważne obrażenia oraz kontuzje.

Zwiększone krążenie i przepływ krwi przed intensywnym treningiem będzie oznaczać lepszą jakość treningu, pomagając w rzeźbieniu sylwetki i utracie wagi. Pobudzona cyrkulacja zapewni Twojej skórze zdrowy blask i pomoże pozbyć się opuchlizny twarzy. Przyspiesza także przepływ limfatyczny i metabolizm. Czy musimy mówić więcej?

Poranne ruchy

Poranny marsz

Zacznij powoli maszerować wymachując rękami. Trzymaj ręce prosto, aby zwiększyć rozciąganie w łokciach. Podnieś kolana, aby rozciągnąć biodra.

Zipper w dół

Rozstaw stopy na szerokość bioder i lekko ugnij je w kolanach. Opuść brodę na klatkę piersiową i delikatnie opuść ciało w stronę podłogi.

Otwarcie klatki piersiowej

Stój z wyprasowanymi nogami. Unieś ramiona prosto nie napinając szyi. Wyciągnij ręce na bok, unieś klatkę piersiową i oczy w stronę sufitu.

Pozycje idealne na wieczorną gimnastykę

Quad stretch
Stań ze złączonymi stopami, trzymając się ściany i twarzą do niej. Chwyć jedną kostkę i unieś stopę do pośladków. Staraj się pozostać w pozycji stojącej, zachowując dobrą postawę i dotykając wewnętrznej strony ud.

Przy ścianie

Stań twarzą do ściany i oprzyj na niej dłonie. Cofnij się kilka kroków, trzymając ręce na ścianie. Opuszczaj dłonie po ścianie i ułóż je swoim ciałem w kształt litery L. Możesz także zgiąć kolana lub utrzymać je prosto. 

“Otwarcie” ramion z rękoma splecionymi z tyłu

Stań i zegnij kolana. Zapleć ręce za plecami. Jeśli nie możesz tego zrobić, weź pasek i przytrzymaj każdy koniec paska za sobą. Trzymając ręce splecione, unieś je, oddalając od ciała.