Trening 12-3-30. Skuteczne wsparcie w dbaniu o kondycję i sylwetkę - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Trening 12-3-30. Skuteczne wsparcie w dbaniu o kondycję i sylwetkę

Trening 12-3-30. Skuteczne wsparcie w dbaniu o kondycję i sylwetkę

 

Wiele osób poszukuje skutecznego treningu, którego praktykowanie podczas intensywnego tygodnia nie będzie wymagało zbyt dużego nakładu czasu, a pomoże utrzymać świetną formę i sylwetkę. Idealną propozycją będzie zatem 12-3-30. Ten tajemny kod to nic innego, jak specjalny sposób ustawiania parametrów na bieżni. Pomimo tego, że trening obywa się na bieżni, to nie jest bieganiem, więc sprawdzi się szczególnie u osób, które nie przepadają na joggingiem.

12-3-30.- na czym polega?

Chociaż powyższa kombinacja liczb może przypominać szyfr, to aby wykonać trening, wystarczy ustawić na bieżni odpowiednie parametry. Nachylenie 12 i prędkość 3 mile na godzinę (czyli 4,8 km/godz.), a następnie chodzenie przez 30 minut. I to wszystko. Promotorką tego sposobu ćwiczenia jest amerykańska influencerka Lauren Giraldo, która  po raz pierwszy podzieliła nim na swoim kanale na YouTube w 2019 r., jednak dopiero rok później po opublikacji na TikToku, zyskała ogromną popularność. Jak przyznała, sama nie jest fanką biegania, więc eksperymentowała z ustawieniami tak, aby osiągnąć efekt bez konieczności zbyt intensywnego wysiłku. Influencerka wyznała, że dzięki, temu spacerowi zgubiła prawie 13 kilogramów.

Jakie są korzyści z treningu?

Ten rodzaj treningu koncentruje się na chodzeniu, może być więc świetną propozycją na utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Według ekspertów codzienne spacery mogą pomóc w ogólnym zdrowiu fizycznym, ponieważ usprawniają wydolność układu krążenia, wspierają utrzymanie prawidłowej wagi oraz wzmacniają kości, mięśnie oraz wytrzymałość. Regularne chodzenie to profity nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale również psychicznego, od poprawy energii po łagodzenie stresu.

Jeśli chcesz wznieść swój codzienny trening na wyższy poziom, to opcja 12-3-30 doda nieco intensywności i poskutkuje innymi, dodatkowymi korzyściami. Twoje mięśnie, szczególnie pośladki i ścięgna podkolanowe pracują ciężej niż wtedy, gdy jesteś na płaskiej powierzchni. Jednak najbardziej zauważalną różnicą jest to, że serce pracuje ciężej podczas chodzenia po pochyłości, więc trening o niskim wpływie pasuje do ćwiczeń cardio bez dużej intensywności i wysiłku, który często towarzyszy bieganiu.