Trening rano czy wieczorem - kiedy lepiej ćwiczyć? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • FIGURA  • Trening rano czy wieczorem – kiedy lepiej ćwiczyć?

Trening rano czy wieczorem – kiedy lepiej ćwiczyć?

 

Wiele z nas zastanawia się, jaka pora jest najlepsza na trening – poranek czy wieczór? Z wielu badań wynika, że każdy moment ma swoje dobre i złe strony. Tak naprawdę wszystko zależy od indywidulanych preferencji i wolnego czasu. 

Poniżej zebraliśmy kilka przydatnych informacji na temat treningów w różnych porach dnia. 

1/

Poranny trening z pewnością pomaga zaplanować odpowiedni porządek dnia i mobilizuje do wcześniejszej pobudki. Co więcej, jest większe prawdopodobieństwo, że się on odbędzie, gdyż w ten sposób unikniemy ewentualnych nieplanowanych wydarzeń po południu, które mogłoby kolidować z treningiem. 

2/

Trening wykonany rano da ogromną satysfakcję, a dawka endorfin zapewne się przyda, aby dobrze rozpocząć dzień. 

3/

Wykonywanie ćwiczeń wieczorem sprawdzi się również u osób, które mają stresującą pracę. Trening pomoże zmniejszyć poziom stresu i pozbyć się negatywnych emocji, a dodatkowo pozytywnie wpłyną na jakość snu.

4/

Jeśli ze względu na tryb pracy i styl życia poranny trening nie wchodzi w grę, to nic straconego. Wiele badań potwierdza teorię, że po południu i wieczorem wytrzymałość naszego organizmu jest największa w ciągu całego dnia.

5/

Osoby, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej powinny wybierać poranne ćwiczenia, gdyż rano nasz metabolizm jest najbardziej pobudzony.

6/

Przy porannym treningu po całej nocy odpoczynku, organizm potrzebuje odpowiedniej rozgrzewki, aby uniknąć nieplanowej kontuzji. 

Oczywiście, niezależnie od pory treningu, zawsze należy pamiętać o rozgrzewce, aby pobudzić mięśnie i przygotować je na większy wysiłek. 

________