Pielęgnacja dopasowana do rodzaju cery. Jakie pasują do Twojej? - issue27.pl
 • URODA  • PIELĘGNACJA  • Pielęgnacja dopasowana do rodzaju cery. Jakie pasują do Twojej?

Pielęgnacja dopasowana do rodzaju cery. Jakie pasują do Twojej?

 

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do każdego typu skóry pasują inne składniki. Czasem nieświadomie możemy sobie szkodzić kupując niewłaściwe kosmetyki. Abyście mogli zweryfikować rodzaj swojej skóry, poniżej podajemy cechy charakterystyczne każdego z nich raz składniki, które będą mu służyć.

Skóra sucha

Po umyciu twarzy może pojawić się uczucie ściągnięcia lub swędzenia. Pory są niewielkie lub całkowicie niewidoczne. Ten rodzaj cery jest podany na powstawanie zmarszczek. Jakie składniki warto wprowadzić do swojej rutyny? Z pewnością ceramidy, kwas hialuronowy oraz glicerynę. Należy unikać kosmetyków z alkoholem oraz agresywnymi kwasami.

krem Nuxe 81,99 zł, maska na noc Alkemie 149 zł, serum Kire Skin 95 zł

Skóra tłusta

Charakteryzuje się błyszczeniem na twarzy, powiększonymi porami oraz podatnością na pojawianie się wyprysków. Jakie składniki warto wprowadzić do swojej rutyny? Najlepiej sięgnąć po produkty o żelowych formułach, bez dodatku olejków. Natomiast należy unikać mineralnych olejków, alkoholu oraz wazeliny.

maseczka Polana 9,99 zł, krem Neutrogena 61 zł, Caudalie 120,99 zł

Skóra mieszana

Te rodzaj cery cechuje się suchością na polikach, natomiast w strefie T bywa tłusta. Co więcej, pory w tym wypadku mogą być powiększone w okolicy nosa, a na czole pojawiać się okazjonalne wypryski. Jakie składniki warto wprowadzić do swojej rutyny? Najlepsze będą produkty zawierające antyoksydanty, ceramidy oraz takie o działaniu delikatnie złuszczającym. Najlepiej unikać kosmetyków, które w swoich formułach mają mineralne olejki, alkohol lub wazelinę.

łagodny peeling Avene 64,99 zł, odżywcze serum Samarité 149,99 zł, balsam myjący Natural Secrets/ Cosibella.pl 20 zł