Jak się wprawić w dobry nastrój od rana? - issue27.pl
 • ZDROWIE  • WELL BEING  • Jak się wprawić w dobry nastrój od rana?

Jak się wprawić w dobry nastrój od rana?

Cześć z nas nie do końca rozumie ideę porannej rutyny.  Wynika to najprawdopodobniej z tego, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z  korzyści z niej wynikających i potencjału. Prowadzenie codziennego grafiku zmniejsza stres oraz niepokój, oferuje także odrobinę przewidywalności w tym zwariowanym świecie. Poniżej przeczytacie, jak wypracować nawyki, dzięki którym od rana będziemy w dobrym nastroju.

1.Poranna rutyna każdego z nas może się odrobinę różnić

Dzieje się tak, ponieważ wszyscy jesteśmy różni. Każdego co innego motywuje do wyskoczenia z łóżka i cieszenia się dniem. Planując poranek, weź pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i doceń swoją wyjątkowość. 

2.Nie rób rzeczy, których nie lubisz 

Dodanie do swojej rutyny zadania, za którym nie przepadamy i nie przynosi korzyści, więc może spowodować więcej szkody niż pożytku. Nie przejmuj się drobiazgami i znajdź alternatywę, która będzie dla Ciebie odpowiednia!

3. Skup się na prostocie

Nie przepełniaj swojej rutyny. Zachowaj rozsądek w planowaniu i nie przepełniaj swojego grafika. Zatłoczony grafik spowoduje tylko stres. Znajdź czas na to, co jest absolutnie kluczowe dla Twojego dobrego samopoczucia i sukcesu, a następnie zobacz, gdzie możesz zmieścić ewentualne zajęcia dodatkowe.