Lekkie komedie na ciepłe wieczory - issue27.pl
 • LIFESTYLE  • KULTURA & SZTUKA  • Lekkie komedie na ciepłe wieczory

Lekkie komedie na ciepłe wieczory

 

Sezon letni kojarzy nam się z klimatem, na który czekamy przez większą część roku. Niektórzy ciepłe wieczory wolą spędzać w aktywny sposób,  inni w gronie przyjaciół, a jeszcze inni wolą spędzić wieczór w towarzystwie lekkiego filmu. W historii kina pojawiło się wiele dobrych komedii, w sam raz na na wieczorny relaks. W związku z czym, poniżej  zebrałyśmy dla Was kilka produkcji.

1/ Zakochani w Rzymie

Komedia romantyczna, na która składają się przeplatające się nawzajem nowele, połączone miejscem akcji, a mianowicie Wiecznym Miastem. Pierwsza opowieść dotyczy młodego chłopaka studiującego architekturę, który został wplątany w romans z koleżanką jego dziewczyny. Kolejna historia dotyczy włoskiego urzędnika, który wiedzie spokojne życie, natomiast trzecia nowela dotyczy młodej Amerykanki i jej nieco starszego partnera, który jest prawnikiem. W tej historii pojawia się również ojciec mężczyzny, który jest przedsiębiorcą pogrzebowym, a także samorodnym, utalentowanym śpiewakiem. Ostatnia już opowieść dotyczy młodego małżeństwa, które postanawia wybrać się w podróż poślubną do Rzymu.

2/ Przyjaciel z dzieciństwa

Tegoroczna komedia opowiada historię o dwójce przyjaciół z dzieciństwa. Główna bohaterka, która jest z zawodu prawniczką stara się przekonać swojego najlepszego przyjaciela Chipa do przejęcia rodzinnego biznesu. Z biegiem czasu, pomiędzy bohaterami uczucie z przeszłości zaczyna odżywać, co niekorzystnie wpłynie na interesy.

3/ Jaki ojciec, taka córka

Młoda pracoholiczka zostaje porzucona przez partnera tuż przed sakramentalnym powiedzeniem sobie tak. Niemniej, kobieta postanowiła nie rezygnować z podróży poślubnej na Karaiby, w którą zamiast przyszłego męża zabrała ze sobą długo niewidzianego ojca.

4/ W starym dobrym stylu

Amerykańska komedia opowiada historię trzech, starszych mężczyzn, którzy wiodą spokojne życie, aż do momentu, kiedy bank, w którym ulokowali wszystkie swoje oszczędności im je zabiera. Mężczyźni nie wiedzą co dalej zrobić ze swoim życiem, a ich jedynym pomysłem jest napad na wspomniany bank i odzyskanie oszczędności.

5/ Paryż może poczekać

Żona producenta filmowego jest znużona swoim dotychczasowym życiem. Kiedy pojawia się okazja wyjazdu do Paryża jest z tego powodu bardzo zadowolona i nie waha się ani chwili. Jednak okazuje się, że jej mąż nie będzie mógł uczestniczyć w podróży, a zamiast niego pojedzie jego znajomy Jacques. Niestety droga do celu cały czas się wydłuża, ponieważ mężczyzna organizuje po drodze masę niespodziewanych przystanków.

6/ Pod słońcem Toskanii

35-letnia pisarka z San Francisco po rozwodzie przeżywa kryzys twórczy. Okazuje się również, że straciła nie tylko partnera, ale także swój dotychczasowy dom. Jej przyjaciółka w prezencie podarowuje jej bilet do słonecznej Italii. Podczas podróży Frances natrafia na starą willę, którą bez namysłu postanawia zakupić. Do gruntownego remontu zatrudnia ekipę budowlaną pochodzącą z Polski. Podczas gdy pracownicy zmagają się z pracami remontowymi, kobieta eksperymentuje z włoską kuchnią, poznaje swoich przyszłych sąsiadów, a w tym Marcella, z którym nawiąże nieco bliższą relację.

______